12 Haziran 2011 Genel Seçimleri


12 Haziran 2011 Genel Seçimleri

AK Parti’nin ’12 Haziran’da seçim olsun’ önerisinin YSK tarafından uygun bulunması ile birlikte 2011 yılında yapılacak olan Türkiye Milletvekilliği Genel Seçimlerinin tarihinin de artık netleştiğini söyleyebiliriz.

Türkiye, genel seçimlerde birçok yenilikle tanışacak. Sandıklardan oy kabinlerine, sandık güvenliğinden oy pusulalarına kadar birçok uygulama hayata geçiriliyor. AK Partinin 12 Haziran 2011’de yapmayı planladığı seçimlerde Seçim Kanununda yapılan değişiklikler uygulanacak. Seçimlerin Temel Hükümleri Hakkındaki Kanun nisan ayında değiştirilmesine rağmen Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Eylül’de yapılan referandumda bu değişiklikleri uygulatmadı. AK Parti, Seçim Kanunundaki değişikliklerin genel seçimlerde hayata geçirilmesi için YSK’dan görüş istedi. YSK, talebe olumlu cevap verdi.

Seçimler hakkında www.hayhay.net üzerinde daha çok yazı yazmaya devam edeceğiz.

"12 Haziran 2011 Genel Seçimleri" yazısı 21 Kasım 2010 tarihinde saat 22:48 sularında "Siyaset" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya Henüz yorum yazılmamıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.Yorum Yaz