AHMET HİKMET MÜFTÜOĞLU – ÇAĞLAYANLAR

Geçenlerde merak edip aldığım Ahmet Hikmet Müftüoğlu’nun Çağlayanlar isimli eserini okumaya başladım. Fırsat bulursam birkaç saatte bitirebileceğim bir eser. Meb tarafından tavsiye edilen bu eserin ilk öyküsünü okuduğumda Nihal Atsız’ın “Bozkurtların Ölümü” eserini andırdığını düşündüm ama bakalım bitirince ne düşüneceğim.

Kitapla ilgili yaptığım araştırmalara göre  Milli Edebiyat Akımının önde gelen yazarlarından olan AHMET HİKMET MÜFTÜOĞLU’nun en önemli eserlerinden birisi olarak gösterilen Çağlayanlar adlı eserinde Türk tarihinin çeşitli dönemlerini, bu dönemlerdeki acı olayları, halk bağlamında ele aldığı anlatılıyor.

Çağlayanlar’da yer alan hikayelerin tamamen vatani ve milli duygularla yazılmış olması benim için çok önemli bu eserden oldukça yararlanacağımı düşünüyorum. Okuduktan sonra yine www.hayhay.net üzerinde paylaşırım yorumumu.

"AHMET HİKMET MÜFTÜOĞLU – ÇAĞLAYANLAR" yazısı 19 Temmuz 2009 tarihinde saat 16:10 sularında "Kitap" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya 1 adet yorum yapılmıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.AHMET HİKMET MÜFTÜOĞLU – ÇAĞLAYANLAR yazısında 1 Yorum Var

  1. yhaaa lütfen kitabın özeti lütfeeeennn

Yorum Yaz