E-Devlet Şifremi Aldım

Bugün E-devlet Kapısı şifremi aldım. Darısı sizin başınıza. E-devlet şifresi nasıl alınır merak ediyorsanız okuyun..

E-devlet hizmetlerinden yararlanmak için arkadaşlarımın da tavsiyesiyle bugün PTT’ye giderek E-devlet şifremi aldım. Kimliğimi ve TC numaramı verdim kendileri de bana şifremi verdiler :)

Sizler de E-devlet şifrenizi nasıl alacağınızı merak ediyorsanız ;

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 1 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

"E-Devlet Şifremi Aldım" yazısı 29 Mart 2010 tarihinde saat 23:45 sularında "İnternet" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya Henüz yorum yazılmamıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.Yorum Yaz