Geometrik Desenli Eşarplar

Eşarp kullanan bayanlar zaman zaman çeşitli desenlerde modellerde eşarplar kullanıyorlar ama şunu belirtmeliyimki ben özellikle bayanlar için eşarplarda ve erkekler için kravatlarda geometrik şekilli , özellikle ince çizgilerin kullanıldığı modelleri çok daha fazla seviyorum.

Özellikle çok renkli, cicili bicili karmaşık motiflerden ziyade birkaç rengin ahenkli ve geometrik olarak birleştirildiği , uyum içerisinde sergilendiği modeller gerçekten hoş oluyor.

Bu geometrik şekillerden en fazla da Selçuklu tarihi eserlerinde görebileceğimiz şekillerin eşarp veya diğer kıyafetlere yansıtılmasından hoşnut oluyorum. Birkaç tane beğendiğim çizgili model şöyle ;

Bir başka model ;

Mesela şu model sadece çizgilerden oluşsaydı daha çok hoşuam giderdi ;

"Geometrik Desenli Eşarplar" yazısı 16 Nisan 2010 tarihinde saat 12:14 sularında "Dantel-Örgü" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya 1 adet yorum yapılmıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.Geometrik Desenli Eşarplar yazısında 1 Yorum Var

  1. Danyell Hargus on Mayıs 9th, 2011 at 04:52

    I havent any phrase to understand this post…..Actually i’m impressed from this post….the one who create this post it was a fantastic human..thanks for shared this with us.

Yorum Yaz