İki Kez Hükmen Yenilen Takım Küme Düşer mi ?

Biraz önce İstanbul Belediye – Diyarbakır maçında maçın son anlarında İstanbul Belediye takımı Herve Tum ile 1-0 öne geçince öfkelenen Diyarbakırspor taraftarlarının sahaya girdiği haberi geldi.

Tabi maçın bitmemesi ve tatil olmasıyla hemen akıllara bir soru geliyor ? Diyarbakır’ın geçen hafta ve bu hafta cezası ne olacak ? İki kez hükmen yenil sayılırsa kurallara göre küme mi düşürülmesi gerekiyor.

Bazı internet sitelerinde konuyu araştırdım ve çoğu forumlarda kurallardan habersiz şekilde Diyarbakırspor’un küme düşürülmesi gerektiği belirtilmiş. Ben henüz kuralı okuyamadım ama sizlerden konuyla ilgili yorum kısmına yorumlarınızı yapmanızı bekliyorum. Bu sayede konuyu aydınlatabiliriz diye düşünüyorum. Yorumlara bakarken Diyarbakırspor’u kimse düşürmez gibi söylemler gördüm. Ama bence kuralda yazılıysa kurallar uygulanır ve düşürülür böyle bir durumda diyorum.

Bu arada bir yorum gördüm bir sitede. Şöyle bir bilgi vermiş donanimhaber.com üzerinde bir yorumcu ;

"İki Kez Hükmen Yenilen Takım Küme Düşer mi ?" yazısı 14 Mart 2010 tarihinde saat 16:52 sularında "Spor" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya Henüz yorum yazılmamıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.Yorum Yaz