PlayStation 4 Ne Zaman Çıkacak


PlayStation 4 Ne Zaman Çıkacak

Cnet Türkiye üzerinde PlayStation 4 konsolunun Ne Zaman Çıkacağına dair yorumlara yer verilmiş..

Cnet üzerinde yer alan haberde Xbox,  Nintendo ile PlayStation rekabetine değinilerek  konsol dünyasında hemen hemen bütün üreticilerin yaklaşık 5 yılda bir oyuncuların karşısına yeni bir modelle çıkmayı neredeyse bir alışkanlık haline getirdikleri yorumlarına yer verilmiş.

Daha sonra yapılan yorumlarda bu sürenin bundan sonrası için uzayabileceği belirtilmiş.

Buna göre Nintendo, Sony ve Microsoft’tan gelen haberlere göre yeni konsol çıkarma süresi artık 5 yıldan 10 yıla uzayacak. Çünkü en son çıkarılan modeller donanımsal olarak çok güçlüler ve hala peynir ekmek gibi satılıyorlar.

Yorumlar şu şekilde devam ediyor ;

“Bunun yanında hareket algılayıcı sistemlerle oyun oynamak gibi yenilikler de mevcut konsollara adapte edilebiliyor. Sony bunu Move ile Microsoft ise Kinect ile başardı.

Öte yandan oyun üreticisi firmalar da yeni bir sisteme geçmek zorunda kalmadıkları ve mevcut konsollarla istedikleri oyunları tasarlayabildikleri için memnunlar.

Oyunculardan da daha hızlı çalışan, daha iyi grafikler sunan bir konsol isteği gelmiş değil.

Bütün bunlar göz önüne alındığında PlayStation 4 ya da Xbox 720 gibi bir konsolla en erken 2015 yılı civarlarında karşılaşabileceğiz gibi görünüyor. Hatta bu süre çok daha ileri bir tarihe bile uzayabilir…”

Hayhay.net olarak bizler de fiyatların olabildiğince uygun rakamlara düşmesini arzu ediyoruz. Konsol dünyasında ne zaman ne olacağı tam olarak belli olmaz ama Cnet üzerinde yapılan yorumlara dikkat edilmesi gerektiği kanaatindeyiz.

"PlayStation 4 Ne Zaman Çıkacak" yazısı 30 Kasım 2010 tarihinde saat 17:16 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya Henüz yorum yazılmamıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.Yorum Yaz