SUNDERLAND – LIVERPOOL MAÇINDA BALON GOL

Evet gerçekten ilginç bir başlık oldu ama Sunderland – Liverpool maçında balona çarpıp kaleye giren gol de bir o kadar ilginç bence. :)

Milli maçlardan sonra hafta sonu liglerde hareketlilik başladı. İngiltere liginde dün oynanan Sunderland – Liverpool maçında ilginç bir durum yaşandı ve balona çarpıp Liverpool kalesine giren top şimdiden futbol tarihindeki yerini aldı.

Videoyu vermeden önce golün tartışmalara neden olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Çünkü golün iptal edilmesi gerektiğini söyleyenler ortaya çıkmış.

Hakemin bir gol kararı verebilmesi için, topun tamamının kale direkleri ile çizgisini geçmesi gerekir. Ancak bu golün geçerli olabilmesi için, topun oyun sahası içinde bulunmaması gereken kişilere ya da herhangi bir cisme temas etmemesi gerekir. Sunderland-Liverpool maçındaki balona çarparak topun gol olması, oyun kurallarına aykırı bir dış müdahaledir. Gol iptal edilerek topun balona çarptığı yerden yapacağı hakem atışı ile oyun başlatılmalıydı.

İşte Video ;

"SUNDERLAND – LIVERPOOL MAÇINDA BALON GOL" yazısı 18 Ekim 2009 tarihinde saat 10:11 sularında "Spor" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya Henüz yorum yazılmamıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.Yorum Yaz