2009 KPSS BRANŞ BAZINDA SIRALAMA OLACAK MI ?

2009 KPSS Lisans sınavı sonuçları açıklandı. Geçen yıla göre puanların düştüğü söyleniyor. Tabi bu sene aday sayısı da arttı ve ayrıca Kopya skandalı nedeniyle adaylar tereddütler yaşadılar. Bu nedenle herkes merakla branş bazında sıralama bekliyor.

Bakalım Ösym bu konuda bir çalışma yapacak mı ?

Ösym’nin bir çalışma yapıp yapmayacağını veya ne zaman yapacağını bilemeyiz ama şu bir gerçek ki Kpss her sene daha da zorlaşıyor ve diğer sınavlardan çok farklı bir sektör haline geliyor. Bu sınav hem adaylar üzerinde hem de öğretmen yetiştirme , memur yetiştirme sistemi üzerinde ciddi soru işaretlerine neden oluyor.

Çünkü her sene mezun sayısı artmasına rağmen alınanların sayısı aynı kalmakta ya da azalmakta. Artma olması ise bazı branşlarda nadiren olmaktadır. Haliyle bu durum adayları kara kara düşündürüyor.

Daha önce de www.hayhay.net üzerinde değindiğimiz gibi bu sene Kopya olayı ve sorulardaki zorluluk ayrıca adaylara göre tutarsızlık  da ciddi endişelere neden oldu. Şimdi adaylar branşlarındaki sıralamalarını merak ediyorlar.

Bu yönde bir gelişme olması halinde www.hayhay.net sitemizde yer vereceğiz.

“2009 KPSS BRANŞ BAZINDA SIRALAMA OLACAK MI ?” üzerine 16 yorum

  1. arkadaşlar ben geçen yıl sözleşmeli atandım bu yıl yine girdim kpss ye ama çok zordu çalışmama rağmen anlıycanız geçen yıl yalan yanlış bir sınav bu yıl zor bir sınav ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum hadi onuda geçtim hala sıralamada bi ses yok sanırım bakanlık sıralamayı 1 2 3 4 diye parmak hesabı yapmaya karar verdi… neyse zaten şunun şurasında 1ay kaldı okulların açılmasına allahtan tek dileğim şu sıcak ramazan gününde SABIRRRR….

  2. bi tarih vermiyorlar çünkü verdikleri tarihte açıklayamayacaklarını kendileri de biliyorlar! bunca öğretmen adayının çektiği sıkıntıya bakar mısınız.Bi sınav yaptılar rezaletti! sonuçları zahmet edip vaktinden çok sonra açıkladılar,kopya olayları derseniz içler acısı…bütün yıl gecemi gündüzüme katıp çalıştım anca 87 aldım ve atanabilecek miyim diye düşünüyorum..çünkü bu puanla bile açıkta kalınabilecek bi bölüm haline geldi TÜRKÇE ne yazık ki! lafa geldi mi,gelecek nesil bizlerin elinde ama şu rezalete bakarak bizler ancak ruh sağlığımızı korumaya gayret ediyoruz…Madem öğretmen almaya niyetleri yok ya da yalnızca okul öncesine 8 bin kadro veriyolar yalnızca onları alsınlar veya sınav yapmasınlar!

  3. arkadaşlar bu bekleyiş ne zamana kadar sürecek?hergün internetin başında saatlerce oturup sadece biz farklı branşlardaki mağdurların yorumlarını okuyup gerilmekten sıkıldım:( yaşadığım stresi etrafımdakilere yansıtmak üzüyor beni…………………………..

  4. fatma arkadaşım ben okul öncesi öğrt.blümünden geçen yıl mezun oldum.atanmayı umut ediyorum sadece çünkü bu ülkede dakika dakikayı tutmuyor:(ne olacağımızı bilmiyoruz.şayet net birşeyler olsaydı şuan sıralamayı bekliyor olmazdık.inan bana artık herşey üstüme üstüme geliyor boğuluyorum:((ve inanıyorum ki benim gibi bu durumu yaşayan binlerce öğretmen adayı var.bu yetkililerin umurundamı tabikide hayır:((

  5. arkadaşlar hep bırlıkte bişeyler yapmalıyız bence bızlere yaptıkları buyuk haksızlık 2 yıldır essek gıbı calıştım ben bu sınava bu yıl atanıp atanamıyacagımda kesın degıl ama kesın olan bısey var anaokulu ögretmenlerının atanması ıcın sadece bu yıl sınava gırmıs olmaları yeterlı bılıyorumki benım bılgım ve kulturum onları döver ama onların arkasında resmen devlet torpılı var…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir