2009 KPSS İPTAL OLUR MU ?

2009 KPSS İPTAL OLUR MU ?

2009 Kpss sınavında ortaya çıkan kopya olayı sonrası şimdi gözler sınavın iptal olup olmayacağında ..

Arkadaşlar Kpss sınavıyla ilgili dedikodular yıllardır söylenirdi. Özellikle doğu illerinde kpya v.b. usulsüzlükler yapıldığı söylenirdi. Ama bu sefer gerçek oldu gibi.

Bilindiği gibi 2009 Kpss Lisans seviyesinde 27 Haziran günü yapıldı. Öğretmen adayları ve A Grubu kadrolar sınava girdiler.

Fakat sınavdan sonra ajanslara Iğdır Emniyet Müdürlüğü’nün , ülke genelinde yapılan kopya skandalını  ortaya çıkardığı haberleri düştü. Ortaya çıkan hadisenden anlaşılan o ki ortada çok ciddi bir durum var ve bu birçok adayı etkiliyor. Kopya olayı çok organize ve kapsamlı bir şekilde planlanmış ve faaliyete konulmuş. Bakalım bunun sonucu nasıl olacak? Ama şu bir gerçekki bu olayın çok ciddi sonuçlar doğurması muhtemel.

Konunun öğretmen atama sistemi üzerinde ciddi tartışmalar getirebileceğini düşünüyorum.

www.hayhay.net

“2009 KPSS İPTAL OLUR MU ?” üzerine 5 yorum

  1. ya olmaz mı ya, ben fırat üniversitesi mezunuyum ve bu sene bütün aynı bölüm öğrencileri ve öğretmenleri aynı fakulteye hatta aynı sınıfa verildi . bu kopyaya davetite değildir de nedir bana söylesin biri. kendi bölümümüzden hoca olup gözetmen olarak aynı bölümdeki öürencisine sınav sırasında yardım eden hocalarımız var ve onlardan utanyorum. cep telefonumu dersiniz. sınavda dışarı çıkanlar mı dersiniz neler oldu neler. yine buna benzer olaylar her sene bingölde yaşanıyor. bizde birşeyler yapmaya çalışıyoruz haber kanallarına mailler attık ve facebookta insanları bir araya getirmeye çalışıyoruz. söyleyecek çok söz var ama saymakla bitmez ki….

  2. kopya olayı 2009 kpss sınavına ciddi anlamda gölge düşürmüştür ve sınavın iptal edilmesi en doğru karardır.yapılan hırsızlık sonucu cvpların nerelere kimlere ulaştığı kesin olarak tespit edilmesi olanakasız bir durumdur.yetkili mercilerin buna duyarsız kalmaması kpss’nin ve nitelikli öğretmen atamasının üzerindeki bu lekeyi bir nebze de olsa kapatacaktır.LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN ARTIK!!!

  3. allah kımsenın emegını bosa wermesın hakeden kazansın ınsanın zoruna gıdıyor haketmeyen ınsanların kazanması yetkılıler bır an once bu ıse bı care bulsunlar nereeyekadar bu boyle dewam edecek…

  4. Bu kadar adaletsizlik olmaz.Sorular çalındı ama kimsenin sesi bile çıkmadı yıllardır maddi manevi emek veriyoruz ama hepsi boşuna…artık benim sınavlara güvenim kalmadı devlet kendi yaptığı sınavına bile sahip çıkamıyo yapılan hatasınıda düzeltmek için çaba sarfetmiyo sadece üzeri kapatılıp gündemden uzak tutuluyo…sınavlarda böyle olabiliyosa kimbilir atamalarda neler olmuyodur.Herhangi bir memurluk atamasına başvuruyoruz nedense ya sistemde hep hata oluyo ya da nedense süre hep uzatılıyo birilerinin bu atamalara el atması lazım….İnşallah sesimizi duyurabiliriz.

  5. kesinlikle iptal edilmeli.bu denli haksız rekabet dünyanın hiç bir yerinde olmamıştır.çok güvenilir diye bilinen bir sınavda bu kadar basit bir şekilde kopya çekiliyorsa bu sınav iptal edilmeli.ayrı kopya çekenlere ne gibi işlemler yapıldıgı hakkında bi açıklamada yapılmıyor.birileri buna bir son demeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir