2011’de 30.000 Ek Öğretmen Ataması

Daha önce hayhay.net üzerinde 2011’de ek atama yapılmasını isteyen mağdur öğretmenlere destek olmaya çalışmıştık. Mağdur öğretmenler emeklerinin karşılığını almak üzere.

Dün Eğitim-Bir-Sen ile Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu arasında yapılan görüşmeden olumlu sonuçlar çıktı.

Görüşmeden sonra , KPSS hırsızlığı mağduru öğretmen adaylarına yönelik 30 bin atama talebini daha önce Başbakan Erdoğan’a da taşıdıklarını bildiren Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, geçen süre içinde çözüme daha da yaklaşıldığını, bu görüşmeyle, Temmuz’da yapılacak KPSS öncesi atama yapılacağına dair umutlarının somutlaştığını söyledi.

Haber ayrıca Trt’de yer aldı.

Şimdi öğretmen adayları tam olarak resmi açıklamanın gelmesini ve atama detayları ve takviminin belli olmasını istiyorlar.

Öğretmen adaylarını isteği şöyle ;

” Yapılacak ek atamada alınacak Öğretmen sayısı 30.000 olmalı. Alım kadrolu olursa arkasından zaman geçmeden hemen sözleşmeli alım yapılmalı. 2011 Ağustos’ta yapılacak öğretmen atamalarından bir eksiltme olmamalı. Branşlara iyi bir dağılım olmalı ve daha önce az alım yapılarak mağdur edilen branşlar mağdur edilmemeli. Tüm bunlar seçimden önce gerçekleşmeli.”

Bizler de öğretmen adaylarının taleplerine katılarak eğitim-öğretim sistemimiz adına bu isteklerin bir an önce gerçekleşmesini temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir