3 HATLI CEP TELEFONU

Üç hatlı cep telefonu çıkmış da haberim yokmuş. Teknolojiyi baya geriden takip ediyorum galiba.

İnternette bir haber okuyunca ilgimi çekti ve biraz araştırdım. Haberde aynı anda 3 sim kartı aktif olarak kullanabilecek telefonu dünyada ilk olarak Türk Firma olan TTN Mobile üretti denilmekteydi.

ttnmobile.com adresinden merkezi Antalya’da bulunan firmanın sitesine ulaştım ve biraz inceledim. 3 Sim kartlı telefonu Türk girişimcilerin yapmış olması gerçekten çok önemli bir haberdi.

 Ttn Mobile cep telefonu pazarından %10 pay almayı hedeflemekteymiş. 

Antalya merkezli Farklı Faal Grubu’nun girişimi olan TTN Mobile daha önce, çift sim kart çalıştırabilen  TTN Mobile D550 modelinden sonra kendi patentleri olan  3 Sim kartlı TRIO 3 modelini de çıkarmış. Gerçi okuduğum haberler 2008 yılında yapılmış haberler ama olsun yine de geç de olsa benim gibi bilmeyenler vardır diye düşündüm.

3 sim kartı aynı anda çalıştırabilen cep telefonun ismi TTN Trio 3. Çift yüzlü tasarıma sahip telefon beklendiğinden daha çok özelliklere sahip.

TTN TRIO3, 13 (onüç) megapiksel  MX 700 dijital fotoğraf makinesine ve PX500 olan bütünleşik cep projektörüne sahip. TTN Trio 3, hem sim kartların daha kolay yönetimi hem de diğer özelliklerin kullanılması amacı ile iki yönlü tasarlanmış.

TTN Trio’nun 3 sim kartı aynı anda çalıştırabilmesinin yanında güzel bir özelliği daha var: Televizyon yayınlarını ücretsiz olarak izleyebiliyorsunuz. Telefonun iki yönlü yapılmasındaki bir amaç da, bu özelliğin iyi kullanılmasını sağlamak olmuş. Çünkü televizyon izleyeceğiniz ekran diğer ekrana oranla nerdeyse 2,5 kay daha büyük. Dokunmatik ekranı bulunan Trio’nun 3 MP kamerası bulunuyor.

 Şimdi merak ediyorum acaba dört (4) hatlı cep telefonu da çıkacak mı ? :)

“3 HATLI CEP TELEFONU” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir