Adana Başkanvekili Mahmut Çelikcan Kimdir ?

Çekilen kurayla Adana Başkanvekili olan Mahmut Çelikcan Kimdir ?

Aytaç Durak’ın, İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırılmasıyla Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye başkanvekilini seçmek üzere üçüncü kez toplandı ve oylamalardan sonuç alınamayınca başkanvekili kurayla belli oldu.

Çekilen kura sonucunda Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili AK Parti’nin adayı Mahmut Çelikcan oldu.

1964 Adana doğumlu olan Çelikcan inşaat mühendisi. 1987 yılında iş hayatına atıldığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hemen hemen her biriminde çalıştı. 1989 – 1993 yılları arasında Diyarbakır’da Kontrol Mühendisliği yaptı.

Mustafa Çelikcan 29 Mart 2009 seçimlerinde AK Parti’den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Fakat, AK Parti Aytaç Durak’ın karşısına Mehmet Ali Bilici’yi aday gösterdi. Mahmut Çelikcan bunun üzerine AK Parti’nin Yüreğir Belediye başkan adayı oldu ve 71 bin oy ve yüzde 36,11’lik oranla Yüreğir Belediye Başkanlığı’na seçildi.

29 Mart’ta MHP’nin adayı olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Aytaç Durak’ın hakkında ortaya atılan rüşvet ve yolsuzluk iddialarından dolayı İçişleri Başkanlığı’nca görevden alınmasıyla, Yüreğir Belediye Başkanı Mustafa Çelikcan AK Parti’nin adayı oldu ve sonuç olarak bugünden itibaren kendisi Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir