Avatar Yapma

Avatar Yapmak
Avatar Yapma

Daha önceki yazılarımızda farklı yollarla AVATAR YAPMA VE Nasıl Güzel Avatar yapabileceğimizi sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de yine hayhay üzerinde Avatar Nasıl yapılır konusuna değinip Avatar yapmayı göstermek istedik.

Avatar yapabileceğiniz bazı internet sitelerini vereceğiz. Fakat öncelikle bir hatırlatma yapmak gerekir. Bu hatırlatma hayhay.net üzerinde bu konuyla birlikte Benzer Yazılar ve konulara bakmanız yönündeki tavsiyemizdir. Özellikle Avatar, grafik, favicon ve İsim yazma , Şekilli İsim yazma tarzı konulara bakabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza. Sizlere farklı tarzdaki avatar yapma sitelerini sıralıyorum. Fakat çok sayıda site yayınlamaktansa kaliteli birkaç siteyi vermeyi uygun gördüm.  İşte siteler ;

İlk bahsedeceğim site funphotobox.com : Eğlenceli bir site. Ama tek dezavantajı gördüğüm kadarıyla oluşturduğumuz fotoğraflarda küçük de olsa reklamını yapıyor. Siteye girdikten sonra bir fotoğraf seçiyoruz ve kendi belirlediğimiz bilgisayarımızdaki bir fotoğrafı seçtiğimiz resmin üzerine upload ediyoruz. Sonrasında site ikisini montajlıyıp avatarımızı oluşturmuş oluyor.

İkinci bahsedeceğim site ise manga tarzı avatar oluşturuyor. Yani komik insan silueti oluşturuyorsunuz ( ciddi görünüm de oluşturabilirsiniz ). Sitemizin ismi doppelme.com . Siteye girdikten sonra Create sekmesinden avatar oluşturma sayfasına ulaşıyoruz. Oluşturacağımız insan yüzü resmi için insanımızın rengini , göz rengini, cnsiyetini seçip ilerliyoruz. Sonra gelen seçenekleri de doldurduktan sonra kayıt olmamızı istiyor ve oluşturduğumuz resmi alabiliyoruz.

Bir başka manga tarzı avatar oluşturan site de abi-station.com sitesi. Bu sitede de aynı şekilde insan yüzü şeklinde avatar yapmak için ideal. Hem de mail kayıt olma derdi falan yok. Burda da site açılınca karşımıza çıkan seçeneklerden gerekli seçmelerle güzel bir avatar yapabiliriz.

Yalnız verdiğim siteleri tam belirttiğim gibi yazın. Neden link vermedim. Çünkü hayhay.net üzerindeki benzer nitelikli yazılara da bakmanız gerekebilir.

 

Bu arada fotoğraf – resim programı olarak bilgisayarımda IrfanWiew programını kullanıyorum. Tanıtım yazısına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir