Aziz Yıldırım İstifa Etti

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım bildiğiniz gibi aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı idi. Az önce Fenerbahçe’nin Eskişehirspor’a yenilmesinden sonra Aziz Yıldırım bir açıklama yapmış ve Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı bıraktığını beyan etmiş.

Aziz Yıldırım’ın neden Kulüpler Birliği Başkanlığı’ndan ayrıldığını bilemeyeceğim ama bildiğim birşey varsa o da Aziz Yıldırım’ın birşeye kızmış olabileceğidir. Özetlerden seyrettiğim kadarıyla maçta bariz bir hakem hatası gözüme çarpmadı ama Aziz Yıldırım kendince hakem hatalarına kızmış olabilir.

Eskişehirspor maçı sonrası Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığını bıraktığını açıklayan ve F.Bahçe’nin hakkının son maçlarda hakemler tarafından yenildiğini ileri süren Yıldırım’ın Futbol Federasyonu’na tepki olarak istifa kararını aldığı belirtiliyor.

Tabi ortada henüz resmi bir bilgi yok ama benim tahminimde bu yönde. Fakat tabi yöneticiler bazen maçın sıcaklığıyla böyle ani kararlar verebiliyorlar. Sağlıklı düşünmek zor oluyor bu anlarda. Hakem hataları tabiki her zaman olacak ama ben bir takımın lehine veya aleyhine sistemli bir şekilde hakem hatası yapıldığını düşünmüyorum. Yalnız büyük takımlara yapılan hakem hataları biraz daha gündeme çok geliyor bence.

Neyse nerden nereye geldik. Hayırlısı bakalım. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir