Beyaz Buluşma – Muhsin Yazıcıoğlu

Büyük Birlik Partisi (BBP), helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nu ölüm yıldönümünde “BEYAZ BULUŞMA” adını verdikleri organizasyonla anmaya hazırlanıyor.

“Beyaz Buluşma” adıyla anma töreni düzenleyecek olan BBP, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet protokolünü davet etti.

Kaynaklarda geçen haberlere göre Ankara’da vefatının birinci yılında mezarı başında “Beyaz Buluşma” adıyla tören düzenleyeceklerini anlatan Bbp Başkanı Yalçın Topçu, Yazıcıoğlu’nun cenaze töreninde tüm vatandaşların ‘barış, birlik, sevgi, kardeşlik ve adalet’ mesajı verdiğini hatırlatarak, siyasi hiçbir sembol kullanmadan dualarla anmak istediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet partilerinin genel başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerini “Beyaz Buluşma” adını verdikleri anma törenine davet ettiklerini ifade eden Topçu, şu anda dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanında hatimler okunduğunu ve onların toparlanacağını belirterek, Bardakoğlu’ndan ve görevlilerinden duasını yapmasını istediklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir