Bu Vatanı Sevmek Kolay Değildir

Bu Vatanı Sevmek Kolay Değildir ! Şimdi diyeceksinizki nerden çıktı bu söz. Hemen anlatayım. Aslında sözün sahibi tabiki ben değilim. Gürbüz Azak’ın kaleme almış olduğu ve benim de bir çırpıda bir gecede bitirdiğim muhteşem bir eser “BEN ADNAN MENDERES -YANİ ASTIĞINIZ ADAM-” isimli eserde geçen bir cümleydi. Oradaki Adnan Menderes’in şiiri beni çok duygulandırdı ve buraya taşımayı uygun gördüm.

Gürbüz Azak aslında Adnan Menderes ile ilgili çok özel bir kitap ortaya çıkarmış. Gerçekten bir solukta okunacak güzel bir eser. Bir başbakana bu nasıl yapılır diyebileceğimiz bir sonucu gözler önüne seren sürükleyici bu kitapta dönemin olaylarını tarafsız bir yaklaşımla öğrenme şansını yakalıyoruz. Kitapta dönemin şahsiyetlerinden bilgiler verilerek olaylar aydınlatılıyor. Böylece Adnan Menderes’i ve ülkesine olan tutkusunu daha iyi öğreniyoruz. Ama beni en çok etkileyen yer kitapta Adnan Menderes’in aşağıda dizlerini göreceğiniz şiiriydi.

İşte kitapta yer alan Adnan Menderes’in şiirinden bir alıntı ;

Ben, insanları severdim.
İnsanların sevdiklerini, hem de yurdumu
Daha da sevmeye artık zaman yok.
Dışarıya darağacı kurdular.
Altı kişi yakınında durdular.
Belli ki vakit tamam
Şimdi bir daha anlıyorum.
Bu vatanı sevmek kolay değildir
Ama bu toprağın sevenleri hep olacaktır..

“Bu Vatanı Sevmek Kolay Değildir” üzerine bir yorum

  1. zamanında bu vatanın başbakanını astılar ama bir apo denen şerefsizi asamadılar yazıklar olsun yazıklar içimiz acıyor.allah rahmat eylesin şehit adnan menderesi saygıyla ve sevgiyle aniyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir