Domain Transfer Etmek

Domain Transfer Etmek konusundaki yazımı paylaşıp bilgi vermek istedim. Öncelikle domain konusunda daha önceki yazılarımızdan da hatırlayacağınız gibi Domain yani Alan Adı internet sitesini tanımlayan önemli bir unsurdur.

Domaini yani alan adını kayıt ettiğiniz firmanın hizmetinden memnun olmayabilirsiniz. Ya da başka bir firmaya transfer etmek isteyebilirsiniz. Belki de transfer ücreti süresini uzatmaktan daha ucuz olduğu için firma değiştirmek istiyorsunuzdur.

Domain transferinde genel olarak mantık aynıdır. Aktarmak istediğiniz firma hangisi ise o firmanın sitesinden girişinizi yapıp Domain Transfer hizmetini seçersiniz. Sonra hizmeti alırken büyük ihtimalle ödeme aşamasından  önce sizden Domain Transfer Kodunu yazmanızı ister. Domain transfer kodunu yani Auth Kodunu bilmiyorsanız domainin halen mevcut olduğu firmanın sitesindeki panelinizden Auth Kodunu istersiniz. Daha sonra yeni firmanın sayfasında ödeme işlemini tamamlarsınız ve Domain taşıma süreci başlamış olur.

Daha sonra domain transferi birkaç günü bulabilir. Bu sürede gelen mailleri falan iyice okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca www.hayhay.net sitemizdeki benzer yazılara da bakın. Çünkü Domain transferi hangi hallerde yapılamaz falan gibi sorularla karşılaşıyorum. Onları da yeni yazılarımda açıklamaya çalışacağım. Tabi bunlar kendi tecrübelerim sadece.

 

Bu konuyla ilgili zaman zaman yazılar yazacağım gerçi ama önceden yazdığım http://www.hayhay.net/dusecek-domainleri-takip-etme-bulma/ yazısından Düşecek Domain Bulmak konusunu okuyabilirsiniz. Şu http://www.hayhay.net/satilik-jenerik-projelik-domainler/ adreste de satılık domainlerimi yazmıştım. Aşağıdan da benzer yazılara bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir