Eğitim – Sınav Domainleri

Domain (Alan Adları ) ile ilgili olarak www.hayhay.net üzerinde birçok yazıya yer verdik bildiğiniz üzere. Domainin ne olduğunu anlatan yazılarımızdan tutun da satın alınabilecek kaliteli domainlere veya kaliteli domain sahibi olma konusuna kadar çeşitli yazılarımızla bildiğimiz kadarıyla sizleri aydınlattık.

Bildiğiniz gibi İnternette yayınlamak istediğiniz websitenize karşılık verilen IP numaralarının (İnternet Protokol adres) harflere dönüştürülmüş biçimine domain denmektedir. Bunu önceki yazılarımızda söylemiştik. Ve bir web sitesi için ismin yani domainin büyük önemi vardır. Bir nevi o web sitesinin kimliğidir domain.

Yine daha önce de ifade ettiğimiz gibi günümüzde iyi domain ( alan adı ) yani internet sitesi sahip olabilmek gittikçe zorlaşmaktadır. Hatta kaliteli domainlerin ikinci el piyasası oluşmakta ve domainler yüksek bedellerden satılabilmektedir.

Şimdi eğitimle ilgili veya sınav hakkında bazı iş yapabilecek satılık domainleri burada sizlere sunacağım. Eğitimle veya sınavlarla ilgili projeler günümüzde oldukça revaçta ve gerçekten talep gören konular. Bu açıdan bu alanlarda yapılacak projeler için domain bulmak da bir o kadar zor oluyor. Şimdi bakalım domainlere ;

ogretmenrehberi.com   ( NET UZANTISI DOLU VE FİYATI 100 TL )

ozelogretim.com              ( ORG UZANTISI DOLU 200 TL DEĞERİNDE )

maarif.net                       ( Birçok uzantısı dolu anlamlı ve jenerik bir isim 75 lira )

egitimciler.net             ( Yine uzantıları dolu olan bir domain  150 lira )

sinavmerkezi.net       ( Uzantıları dolu projelik bir domain  150 lira )

sanalkpss.com             ( Kpss sınavı için ideal bir isim olabilir 150 lira )

Bütün bu satılık domainlere ve diğerlerine ve satıcının iletişim bilgilerine Satılık Domain Listesi www.sivas.ws/satis.htm linkinden ulaşabilirsiniz. Burada satışı yapılanlar sadece internet sitesi isimleridir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir