ELEMAN ARAYANLAR

Eleman Arayanlar İçin İşte Bazı İnternet Sitelerini veriyorum. Nam-ı diğer kariyer veya insan kaynakları siteleri de diyebiliriz tabiki. Hem eleman arayanlar için hem iş arayanlar için faydalı olur umarım.

Ülkemizin en önemli sorunlarından bir tanesi bilindiği gibi işşizlik. Bu nedenle internet ortamında da iş ve eleman arama , bulma sitelerinin önemli bir işlevi yerine getirdiğini görüyoruz.

Eleman arayanlar için aklıma gelen önemli bir kaç siteyi www.hayhay.net  üzerine yazmayı uygun gördüm. Bundan başka ilgili yazılara da bakmanızı tavsiye ederim.

Tabi bunlar benim bildiğim siteler. Bu sitelerle iş araması da yapabilirsiniz.

Elemanonline.com

Elemanonline.com sitesi takip ettiğim sitelerden. Farklı bir altyapısı var. Kısa zamanda hızlı arama yapılıp hızlı bir şekilde sonuçları görme imkanı sağlaması yanı sıra meta etiketlerle sektör bazında kolay sonuç veren bir sistemi var. Ayrıca eleman arayanlar kolaylıkla ilan bırakabiliyorlar. Bir nevi eleman ilanı üzerine kurulmuş bir sistem. Şehir bazında da kolay arama imkanı var.

Yenibiris.com

Yenibiris.com sitesi tanınmış bir site ama özellikle site tasarımlarını değiştirmelerinden sonra daha fazla takip eder oldum. Yeni altyapı ile şehir seçip anahtar kelime belirlenerek hızlı arama yapılabiliyor. Tabi burada ilan sayısı oldukça fazla.

isvar.com

Meslek bölümleri olan ve arama kutucuğu ile istenilen kelimede arama yapılıp sonuçları ekrana yansıtan bir uygulama.

careerjet.com.tr

careerjet.com.tr kariyer sitelerinden veri toplayan bir servis. Ne ve nerede sorularını doldurup arama yaparak birçok sitedeki bilgiye ulaşabilirsiniz.

kolayisbul.com

Özellikle freelance eleman arayanların vermiş olduğu ilanlar var.

Kariyer.net

En fazla bilinen kariyer sitelerinden birisi

Mulakat.net

Eleman veya iş bulmaya yarayan bir site

Secretcv.com

İşe yarayan benzer bir site

Bu siteler aracılığı ile aradığınız elemanı veya işi bulmanız için bir adım atmış olabilirsiniz. İstediğiniz firma, otel, işletme v.s. ile iletişim kurma imkanı yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir