Eu.Tv Uzantılı Domainler

Bugün mail adresime gelen bir mail sayesinde Eu.Tv Uzantıları da duymuş olduk.

Bu aralar alan adı uzantıları oldukça fazla çıkmaya başladı. Hangisinin iş yapacağını kestiremez olduk. Birçoğunun nasıl olduğunu da takip edemez olduk. Ama zannediyorumki son dönemlerde çıkan Tk uzantılar biraz daha fazla alınıyor gibi. Forumlarda falan satışlarını çok görüyorum. Tabi hem ucuz olması hem de iki harf şeklinde kısa olması daha fazla kişinin almasına neden olmuş olabilir.

İçerisinde iki nokta olan uzantılar benim pek ilgimi çekmiyor gerçi ama bu aralar bu tarz uzantılar da bol bol piyasaya çıktı. Eu.tv de onlardan birisi galiba. Gelen mail ile siteye girdiğimde Eu.tv şeklinde uzantıları arayabiliyoruz.

Ben bir şehir ismi aradım ve aradığım domainin kayıt edilebilir olduğunu söyledi. Ama 68 dolar gibi bir rakam çıktı fiyat olarak :) Galiba o domain premium domainmiş. Daha sonra başka bir domain aradım ve “Bu alan adı henüz tescil edilmemiştir. Ücretsiz tescil edebilirsiniz!” şeklinde bir yazı çıktı. Galiba bazı eu.tv uzantılı domainler ücretsiz alınabiliyor.

Almayı denemedim gerçi sadece baktım. Zaten kolay kolay Com harici domain almıyorum. Ancak Net uzantı alıyorum bara sıra.

Neyse Eu.tv uzantıya girdiğimde Reg2c yazıyor. Galiba Turkticaret.net ile ilgili bir firmaydı bu ama tam hatırlamıyorum. İlgilenenler bir baksınlar bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir