Facebook Profili İndirme

İnternette yaptığımız bazı önemli şeylerin ya kopyasını yada yedeğini edinmeye özen gösterenlerdenseniz ve facebook kullanıyorsanız Facebook Profilinizi Bilgisayara İndirme hakkında bilgi vereceğiz.

Facebook’ta bu konuda aslında bir eksiklik vardı diyebiliriz. Ama onlar da sonunda bu işin çaresini sunmuş. Bizler de sizlere bu yeniliğin nasıl yapılacağını aktarıyorum. Bir arkadaşım (Nam-ı diğer Zanaatkar) bizzat denemiş ve özel mesajlardan katılılan etkinliklere kadar herşeyin yedeklenebildiğini deneyerek bizzat onaylamış ve bildirmiş.

Yani kısaca artık Facebook üzerinden paylaştığınız tüm güncelleme, mesaj, resim ve videoları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Henüz Türkçe’ye çevrilmemiş olan bu özellik sadece İngilizce olarak kullanılabiliyor. Yeni özellik sayesinde Facebook üzerinden paylaştığınız tüm resim, video, güncelleme ve mesajları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Facebook üzerinden paylaştıklarını saklamak isteyenler veya farklı bir sosyal ağa paylaştıklarını yayınlamak isteyenler için bir hayli yararlı bir uygulama.

Peki Facebook Profilinizi Bilgisayara Nasıl İndireceksiniz ?

Facebook profil sayfanızı indirmek için öncelikle en altta yer alan “Türkçe” seçeneğini “English (US)” olarak değiştirin. Facebook profiliniz tamamen İngilizce olunca, sağ üstte yer alan “Account” sekmesinden “Account Settings” seçeneğini tıklayın. 9. sırada yer alan “Download Your Information” seçeneğine tıkladıktan sonra, açılan sayfada yer alan butona basın.

Bu işlemlerin tamamladıktan yaklaşık olarak 1 saat sonra (profilinizin doluluğuna göre bu zaman aralığı değişebilir) Facebook, e-posta kutunuza profil sayfanızı indirmenizin için gerekli bağlantıyı verecek. İndirdiğiniz dosya içerisinden index.html‘i tıklayarak, Facebook’taki profil sayfanıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca yer alan diğer klasörlerde fotoğraflarınız, mesajlarınız, videolarınız yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir