Facebook Video İndirme

Facebook Video İndirme hakkında kısa ve kolay bir yöntemi paylaşıyoruz.

Hemen hemen bir çoğumuzun bir Facebook hesabı vardır. Facebook’ta vazgeçemediğimiz uygulamalardan birisi de videolar. Sitedeki videolarını çok beğenmişseniz onları bilgisayarınıza indirmeniz artık mümkün. Üstelik zor değil bunu gerçekleştirmek… 

Mozilla Firefox tarayıcısı kullananlar Facebook videolarını Add-Ons eklentisi veya Greasemonkey eklentisini Mozilla Firefox tarayıcılarına entegre ederek kolayca indirebilirler.

Internet Explorer kullanıcıları ise klasik bir yöntem olan Gözatma Geçmişinden videoları otomatik kaydedebilirler. Bunu yapmak için kolayca şu adımları takip edebilirsiniz ;

Öncelikle indireceğiniz videoyu bitene kadar seyredin. Sonra site üzerindeyken Internet Explorer üst menüsünde Araçlar altındaki İnternet Seçenekleri sekmesine tıklayın. Açılan sayfadan tekrar Gözatma geçmişinde bulunan ‘Ayarlar’ butonuna tıklayın.

Bu işlemi de yaptıktan sonra karşımıza ‘Geçici İnternet Dosyaları ve Geçmiş Ayarları’ adında bir pencere daha açılacak. Açılan pencereden ‘Dosyaları Görüntüle’ butonuna tıklayın.

 

Dosyaları Görüntüle butonun tıkladığımızda açılacak olan klasörde dosyaları sağ tıklayarak boyuta göre sıralandır diyeceğiz ve sayfanın en altına ineceğiz.Videomuz bizi burada bekliyor olacaktır:)Videoların boyutu genellikle büyük olduğu için sayfanın en altında bulabiliriz.Buldumuz videoyu sürükleyip masaüstü veya herhangi bir klasöre bıraktıktan sonra izleyebiliriz.Facebooktan, youtubedan vb izlediğiniz videolar her zaman bu klasördedir.

“Facebook Video İndirme” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir