Farmerama Otlu Arazi

Son zamanlarda benim de duymaya başladığım Farmerama oyununda Otlu Arazi meselesi dikaktimi çekti ..

Özellikle bu dönemlerde yayınlaşan online bahçivan oyunlarından biraz ayrılan bir oyun olarak görülüyor Farmerama.

Genelde bu tarz online bahçıvan oyunlarında kısacası çiftçilik stratejisi yaşarsınız. Yarlanız vardır ancak o oyunda hayvan alımı,süs eşyaları alımı,yüncülük,tavukçuluk gibi ek olarak bir sekmesi yoktur genellikle.  Farmerama oyununu henüz test etmemekle birlikte  “bu oyunda hem tarlamız var hemde tarla içine kuracağımız hayvan kümesleri,hayvan kümeslerinden faydalanacağımız yumurtacılık,yüncülük,boynuzculuk gibi yan olarak da ek oyunları vardır” şeklindeki yorumlara dikkat ettim.

Farmerama Otlu arazi meselesine değinmek gerekirse belirli bir seviyeden sonra ise 2.bahçe olan otlu araziyi almanın bir nevi ilk seviyeyi geçme sayesinde olduğu söyleniyor.

Eski seviye sistemine göre Seviye 6’nın üzerindeki çiftçiler ile yeni seviye sistemine göre seviye 17’nin üzerindekilerin çiftlikleri genişletilebilir.

Otlu araziyle ilgili sorulan sorular şu şekilde verilen cevaplar sanırım işinizi görecektir ;

“Otlu arazi, ana bahçenizle aynı işlevi taşır. Tek farkı fazladan (2.) arazi oluşudur ki, bu da size ciddi boyutlarda avantaj sağlar.Her 1 komşu ekleyişinizde, tarlanızı basan otlar sırayla kalkar. Böylece yeni ahırlar, tarlalar ve ağaçlar inşa edebilirsiniz. 12 komşuyu tamamladığınız anda ise bahçeniz tamamen kullanıma açılır.”

Peki Otlu araziye açmak için nasıl davet yapacağız diye düşünüyorsanız ona da şu şekilde cevap verilmiş ;

“Yanda ok isareti var ona tıklayıp acılan bolumden bos yerlerden bırındeki profıle tıklıyoruz orda e-mail veya kayıtlı bir ciftciyi komsu olarak ekleyebiliyoruz”

Oyunu farmerama .com adresinden oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir