FENERBAHÇE, MOR MENEKŞEYİ ÇALDI

Öncelikle Fenerbahçe’yi tutmadığımın bilinmesini isterim. Kendi şehrimin takımını tutuyorum. Ama bu başlığı görenler beni Fenerbahçeli zannedebilirler.  O nedenle Fenerbahçeli olmadığımı duyurmuş olayım.

Malumunuz FB – GS derbisi bir numaralı gündem maddemizdi. An itibariyle Alex2in 2 ve Guiza’nın bir golüne Galatasaray Hakan Balta ile cevap verdiği şekliyle mücadele Fenerbahçe’nin 3-1 galibiyetiyle sonuçlandı.

Maçla ilgili Keita’nın kırmızı kart görmesi ve benim için önemli bir nüans Fenerbahçe hoparlörlerinden MOR MENEKŞE isimli şarkının yükselmesiydi.

Keita’nın kırmızı kartı üzerinde değil de Mor Menekşe şarkısı üzerinde durmakta fayda var. Çünkü bu şarkı rastgele seçilmemişti. Bu sene bazı maçlarda Mor forma  giyen Galatasaray’a hitaben stadda bu müzik çaldı. Aslında ülkemizde küfürler kavgalar olmasındansa bu tarz espriler yapılabilir diye düşünüyorum. Ama gerçekten böyle bir ortamda bu tarz ince göndermeler de ağır kaçıyor. Çünkü devamlı kavga, dövüş halindeyiz.

Bu tarz ince göndermelerin sorun teşkil etmemesi için öncelikle birbirimizi anlayacak espri yapacak kıvama gelmeliyiz. Ortam sakinleşmeli. Ama her zaman daha gergin oluyor.

Neyse bu vesileyle Nilüfer’in Mor Menekşe şarkısını da anımsamış olduk. Çıktığı zamanlar gerçekten çok popüler bir şarkıydı. Yanlış bilmiyorsam Kayahan’a ait bir şarkı.

Şarkıda Çarem Nerde kısmı gelince Fenerbahçe tribünlerinin hep bir ağızdan Cimbom Nerde diye bağırdığını gözlemledik. Bakalım bu maçın sonucu ligdeki dengeleri nasıl değiştirecek.

Sitemizde Benzer Yazılara bakıp, sitemizi takip etmenizi öneriyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir