FM 2011 Football Manager Geliyor

Yeni çıkacak olan Football Manager 2011 serisinin çıkış tarihi 25 Aralık 2010 öncesi olacak şeklinde açıklandı.

Daha önce de www.hayhay.net ve guldeste.net sitelerimizde üzerinde durduğumuz Football Manager yani kısa adıyla FM 2011 oyunu geliyor. Oyun 25 Aralık’tan önce çıkmış olacak.

Eski bir Cm tutkunu olarak FM oyununun yeni navigasyonuna pek alışamamıştım hatta geçen yıl CM 2010 oynamayı tercih etmiştim ama sanırım Cm 2011 çıkmayacak bu sene. Cm yapımcıları daha iyi bir CM 2012 oyunu için bir sene ara vermeyi tercih ettiler diye düşünüyorum.

Bu sene FM 2011 konusunu hem yakından takip edeceğiz hem de www.hayhay.net üzerinde zaman zaman paylaşacağız. Özellikle genç yetenekler ve oyun ittifakları konusunda bu sitede paylaşımlara devam etmek istiyoruz. Özellikle forum bölümümüzü de açarak ziyaretçilerimizle karşılıklı değerlendirmeler yapabiliriz.

Gelelim FM 2011 oyununa.  Oyunun çıkış tarihinin de yakın bir gelecekte olması çok iyi bir avantaj. Biz oyuncular için ise gene her seride olduğu gibi birçok özellik eklenmiş durumda.

İlk bilgilere göre oyunda transfer kriterleri olabildiğince gerçekleştirilmiş. Gerçekçi bir şekilde transfer görüşmeleri yapılıp transferler sonuçlandırılacakmış. Zaten 98-99 yılından beri Menajerlik oynayan birisi olarak oyunlarda bazen olmayacak gelişmelerin yaşanması hoşuma gitmezdi. Gerçekçilik gerçekten de çok önemli.

Bunun yanı sıra bu sene FM 2011 oyunundan en fazla beklentim oyunun Türkçe destekli olarak piyasaya sürülmesi. Umarım FM 2011 yani Football Manager 2011 Türkçe olarak da oynanabilir. Ayrıyeten Türkçe yamayla falan uğraşmak zorunda kalmayız. Bir diğer arzum da umarım oyun fiyatı tüketiciler için oldukça uygun olur. Uygun fiyatlı piyasaya sürülmesi halinde kopya veya sahte ürünlere yönelim azalacak, orjinal kullanım artacaktır diye tahmin ediyorum.

Yeni FM 2011 yazılarıyla görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir