FORUM İSTANBUL AVM

Bu yazımızda Forum İstanbul Alışveriş Merkezi hakkında kısa da olsa bilgi vermek istiyorum.

Bilindiği gibi Avrupalı proje geliştirme şirketi Multi Development ile Turkmall’un ortaklığındaki MultiTurkmall tarafından hayata geçirilen Forum İstanbul, Bayrampaşa’da yer alarak İstanbul ticaret hayatına yeni bir soluk getirecek ve bir canlılık oluşturacak.

Uzun bir süreçte yapım çalışmaları devam eden Forum İstanbul’un açılmasına artık çok az zaman kaldı. Merkezin dış cephelerine asılan afişlerde kapıların 29 Ekim’de açılacağı yazıyor.

Forumistanbul.com.tr adresinden resmi bilgilerine ulaşılan Forum İstanbul açıldığında Balkanların ve Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden birisi haline gelecek.

Resmi sitesinde yazılan ifade şöyle ; “175.000 metrekarelik kiralanabilir alanı ile Avrupa’nın en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olan Forum İstanbul toplam 280 ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği yapacak.”

Forum İstanbul , Türkiye’nin çeşitli kentlerinde bugüne kadar 6 Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne imza atan Multi Turkmall’un İstanbul’daki ilk projesi olarak bilimiyor.

AVRUPA gayrimenkul sektörünün lider kuruluşlarından Multi Corporation’ın Türkiye iştiraki olan Multi Turkmall,  2006’da İzmir’de, 2007’de Mersin’de, 2008’de de Denizli, Trabzon, Aydın ve Ankara’da alışveriş merkezleri açtı. İstanbul’dan başka Antalya, Kayseri, Nevşehir ve Gaziantep sırada. Yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan’dan sonra Libya ve Irak sırada.

Forum İstanbul’da tavanların tamamına yakını cam ve etfeden olduğu için gezerken sürekli olarak gökyüzünü görme imkânınız var.

Forum İstanbul projesi tamamlandığında, yan sektörlerle birlikte 10 binin üzerinde istihdam yaratması planlanıyor. Yılda 30 milyon ziyaretçinin gelmesi beklenen Forum İstanbul’da, 5 bin 500 araçlık otopark yer alacak.

Bu arada Forum İstanbul’un tam açılışı yapılmadan önce içindeki dev akvaryumun açılışı yapılmış ve gerçekten devasa bir akvaryum ve başlı başına bir turizm yatırımı olmuş. 17 milyon euro’luk yatırım sonucu yapıldığı düşünüldüğünde, girişlerin tam 25 lira, öğrenci ve 65 yaş üzeri ise 18 lira olarak belirlenmesi de gayet normal gibi aslında. İstanbul’a ve Türkiye’ye hayırlı olsun.

750 milyon Euro yatırım değerindeki Forum İstanbul, Bayrampaşa’da 495.000 m² -yaklaşık 60 futbol sahası büyüklüğünde- bir inşaat alanına kuruluyor. Galiba bu örnek yatırımın büyüklüğünü göstermesi açısından yeterli. Şimdiden hayırlı olsun.

www.hayhay.net üzerinde Benzer Nitelikli yazılara sayfa altından bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir