Fotoğrafı Karikatür Yapma

Daha önce internet kullanıcıları için yazdığımız ve resimli isim yazma, avatar yapma, şekille isim yazma gibi konularda yazdığımız yazılara hayhay.net üzerinde yenilerini eklemeye devam ediyoruz.

Fotoğrafı Karikatür Yapma başlığı belki yanlış anlaşılabilir. O nedenle kısaca açıklıyım. Özellikle gazetelerde veya çeşitli görsel grafik destekli uygulamarda gördüğümüz üzere insan resimleri karikatürize edilerek resimlere farklı canlılık katılabilmektedir. Bizim bu yazıda anlatacağımız konu da fotoğrafınızı nasıl karikatürize edebileceğinizdir. Yani sıfırdan çizgi karikatür çizmeyeceğiz. Elimizde hazır olan fotoğrafa karikatür özellikleri kazandıracağız.

Tabi bunu internetten bu hizmeti online olarak sunan bir internet sitesi üzerinde gerçekleştireceğiz. Hemen belirtmek lazımki bizim tanıtacağımız bu internet servisinin adı befunky.com 

befunky.com sitesinde  resmi sadece karikatür haline getirmek yok. Aynı zamanda değişik görsel efektler de var. Şimdi kullanıma geçelim.

befunky.com adresine bağlanıp Get Started dedikten sonra Create sayfası gelecek karşımıza. Burdan bir efekt seçeceğiz ve karşımıza çıkan yeni pencerede resmi nerden yükleyeceksek ordan resmimizi yükleyecez. Ben bilgisayarımdaki bir fotoğrafı Browse File diyerek siteye aktardım ve Uploading aşamasını bekledim.

Daha sonra resim yüklendikten sonra karşınızda görülecek ve sol menüden yapmak istediğiniz işlemleri veya efektleri seçebileceksiniz. Bazı efektler için Plus özelliğinin gerektiğini hatırlatmak isterim. Kolay gelsin.

“Fotoğrafı Karikatür Yapma” üzerine 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir