Futbolcunun Yakın Çevresi

Hep merak etmişimdir bu “Yakın Çevre” lafının geçtiği haberlerle ilgili kaynağı. Genelde spor haberlerinde , gazetelerde söylenen bir laftır bu “Yakın Çevre” lafı.

Denmektedirki bazı gazete haberlerinde futbolcunun “yakın çevresine”  sezon sonunda takımdan ayrılacağını söylediği öğrenildi. Yani futbolcu yakınındaki kişilere haber vermiş. Bu sadece futbolcu için geçerli bir durum da değil. Bazen yöneticiler için de söyleniyor. Yeni transferin dı sır gibi saklanıyor ama bu ismi şu yöneticinin yakın çevresine söylediği öğrenildi.

Tabi ilginç olan bu nasıl bir yakın çevreki adamların kendisinden çok gazetelerin haberi oluyor. Burası ilginç bir durum. Gerçi son yıllarda gazeteler sır gibi saklanan haberlerden dolayı fazlaca karavana atmaya başladılar ama neyse.

Burada önemli olan konu haberlere kaynak bulunamayınca “Yakın çevresinden öğrendik” , “Yakın Çevresine Söylemiş” , “Yakın Çevresinin Haberi Var” gibi ispatı mümkün olmayan ve biraz da muallakta kalan haberlerin artması okuyucu üzerinde de güven zedeliyor gibi. Neyse zaten gazetelerdeki haberlere pek itibar etmemeye başladım. Sadece sonuçlarla ilgileniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir