GALATASARAY ESKİ FORMALARI

Herkes yeni formalara ilgi duyar ben de hep eski formaları özlerim. Eski formalardan hep çok sevdiğim  formalar olmuştur. Birçok kişi için bazı formalar daha önemlidir. Hatta benim gibi bazıları yeni bir forma çıkmadan önce çok sevdiği eski bir forma gibi olmasını ister.

Şimdi de www.hayhay.net üzerinde Galatasaray’ın bazı eski formalarına değineceğim. Çünkü bazı formalar bazı maçlarla, bazı zaferlerle adeta bütünleşmiştir ve unutulmaz olmuştur.

Bu konuya benzer diğer konularımızı da sitemizden takip edebilirsiniz. Sayfa altında Benzer Yazılar başlığımız size yol gösterebilir.

Önce bazı Galatasaray eski formalarını bir arada gösteren bir fotoğrafa yer verelim ;

Yukarda özellikle yakın dönemde kullanılan birçok forma var. Gerçekten yıllar geçtikçe forma tasarımları da  değişiyor. Genel anlamda çubuklu formanın Gs için de çok ayrı yeri var gibi. Çünkü çubuklu forma birçok sene kullanıldı ve üzerinde de diğerleriyle kıyaslandığında çok fazla değişiklik yapılmadığı görünüyor.

Şimdi de hatırladığım kadarıyla bazı özel formalara değineyim ;

Metin Oktay’ı hep bu formayla anımsıyorum. Galatasaray eski hali bana hep bu formayı anlatıyor ;

Aşağıdaki resimde de Bülent Korkmaz Galatasaray’daki ilk yıllarında. Bu forma Galatasaray’ın Avrupa’da sıçrama yaptığı ilk zamanları canlandırıyor zihnimde ;

 

Sonu Uefa ve Super Kupa ile taçlanan dört senelik başarılı dönemde takımın en önemli oyuncularından Hagi ve o dönemlerle özdeşleşen bir forma ;

İşte Uefa Kupası ve Arsenal ile oynanan final maçında giyilen beyaz forma ;

 

Jardel’in 2 gol attığı Real Madrid ile oynanan Süper Kupa finalinde çubuklu Telsim reklamlı forma giyilmişti.

Daha sonra farklı tarz ve renklerde formalar da üretilmeye başlandı. Onlara da yer verip yazımızı bitirelim ;

 

İşte farklı bir dizayna sahip olan 100. YIL FORMASI :

Şimdi de kulübün klasik renkleri dışında bazı denemeler yapılıyor. Önce açık mavi forma denenmişti. Geçen yıl turuncu forma giyildi. Önümüzdeki sezon da lila forma kullanılacak. Bakalım turuncu forma gibi lila forma da kabul görecek mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir