Gardrop Modelleri

Mobilya kategorisinde yazmaya başladığımdan beri hep kendimle ilgili konulara yer veriyorum ama umarım sizlere de faydalı oluyordurum.

Gardrop modelleri konusu benim hem bekar evinde hem de evliliğe gittiğim şu süreçte ilgimi çeken bir konu.

Çünkü gardrop benim için daha önceden biraz da dağınıklığımı göstermeyen bir araçtı. Yani normalde dağınık olmama rağmen gardrop bir kurtarıcı gibi yetişip dağınıklığa yol açan herşeyi bünyesine alan bir eşyadır benim için.

Ama artık evliliğe gittiğim dönemde öyle düşünmüyorum. Gardrop hem bulunduğu odayı bütünleyecek, hem ergonomik ve görsel olacak hem de işlevsek olacak diye düşünüyorum.

Çünkü artık evlilikle birlikte daha düzenli olmanın zamanı geldi. Hayatı düzene sokmanın kurallarından bir tanesi de evin düzenli olması olduğuna göre gardrop düzeni sağlayan bir eşya olmalı.

Öncelikle ergonomiden bahsettiğimize göre benim düşüncem gardrop modelinin bütün odayı kaplaması veya oda boyuna göre çok büyük bir yer işgal etmemesi gerektiğidir.

Mesela vestiyer tipi gardrop modelleriyle ilgili olarak şu resme baktığımızda farklı modelleri görebiliyoruz. Genelde antre veya hol gibi ev bölümlerinde kullanılan tiplerden oluyor bu örnekler. Ben bu resimde ortadaki 37 numaralı modeli biraz daha kendime uygun gördüm.

Genellikle Gardrop modelleri fiyatları Türkiye mobilya sektöründe 2009 yılında ortalama 750 TL ile 10.000 TL arasında binlerce gardrop modeline ait zengin seçeneklerle bulunabilmektedir.

Bazı gardrop modelleri de raylı olarak üretilmektedir. Tabi aslında Türk mobilyacısı da oldukça pratik ürünler geliştirebiliyor, yeni buluşlar bulabiliyor. Yeterki desteklensin sektör. Raylı gardroplar biraz daha yer tasarrufu sağlıyor gibi bence. Gardrop kapısı veya kapağının açılması zaman zaman ev içinde yer daralmasına neden olabiliyor ama raylı  gardroplar bu durumdan tasarruf sağlamış oluyor. Yalnız raylı gardrop modellerinin görünümü güzel olmalı. Bazı raylılar biçimsiz durabilir. Bence kullanılan ürüne ve renklere kısaac görselliğe dikkat edilmeli raylı gardrop modellerinde.

İşte bir raylı gardrop modeli örneği ;

Gardroplar yatak odalarının da olmazsa olmazıdır. Sadece giysilerimizi değil bir çok ufak tefek eşyalarımızı da gardroplara koyabildiğimizden yatak odalarında da Gardrop modelinin seçimi önem arz ediyor.

Mesela şöyle bir yatak odası gardrop modeli ilginizi çekebilir benim gibi ;

Şimdilik bu kadar. İlerde bu konulara devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir