GENİŞ AİLE DİZİSİ 3. BÖLÜM KONUSU

Birçok dizinin sezon finaline girmesiyle başlayan Geniş Aile 1. ve 2. bölümde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Daha önce de diziyle ilgili bir yazı www.hayhay.net üzerinde yazmıştım.

Bugün 22 TEMMUZ Çarşamba olduğuna göre dizinin 3. bölümü var. Fakat internette konusuna dair birşey bulmak oldukça zor. Gerçi bugün diziyi seyretmeyi düşünüyorum ama yine de önceden konusunu görmek istedim.

Sadece benim tarafımdan değil çevremde gördüğüm kadarıyla da Geniş Aile sevilmişe benziyor. O nedenle konusunu bulup buraya eklemek istedim. Ve biraz arayarak 3. bölümün özetini buldum.

İşte GENİŞ AİLE 3. Bölümün Konusu

Kuddusi ansızın rahatsızlanınca kuruyemiş dükkânını emanet edecek kimse de olmadığından ve  uyanık Cevahir duruma hemen müdahale ederek ve geçici de olsa dükkâna bakmak üzere babasını ikna edince ve Cevahir’den ümidi olmayan Kuddusi, ailenin diğer üyelerinin baskısı ile  bu teklifi kabul etmek zorunda kalınca Cevahir, kankası Ulvi ile dükkânın başına geçer. Koyu Bilal her yerde Şuküfe’yi izlemektedir. Durumdan sıkılan, gizli gizli hâlâ Cevahir’e ilgi duyan Şuküfe, Koyu Bilal ile ilişkilerine ara verir. Sinirleri iyice bozulan Koyu Bilal, Şuküfe’yi Cevahir’e kaptırmamak için harekete geçer ve kuruyemiş dükkânını batırmak için komplo kurar. Kuddusi, Mürsel’in bir an önce Nazan’ı istemesi için ültimatom verir. Nazan bunu Mürsel’e iletir. Ancak nişanlısının ona kötü bir haberi vardır.

Bu arada evdeki Cevahir gerginliğini yanlış yorumlayan evin küçük çocuğu Zekai kendinin evlatlık olduğundan şüphelenir. Bu durumu öyle abartır ki, okuldaki arkadaşları ve Pırıl bile çok etkilenir. Yakın arkadaşı Saltuk ailenin ağzını aramaya gelir. Fakat Zekai, evdekilere daha fazla yük olmamak için Çocuk Esirgeme Kurumu’na başvurmuştur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir