GENİŞ AİLENİN MÜRSELİ İLKER AYRIK

Son günlerde takip ettiğim tek dizi olan Geniş Aile ile ilgili bir iki yazı yayınlamıştım. Şimdi “Geniş Aile” dizinin Mürsel karakterini canlandıran İlker Ayrık hakkında bahsedelim.

 Daha önce de Aslı ile Kerem dizisinde çok başarılı bir oyunculuk sergileyen İLKER AYRIK, o zamanlarda dikkatimi çekmişti. Şimdi Geniş Aile dizisinde de hem yeteneklerini geliştirdiğini hem de tecrübe kazandığını gösteriyor. İki dizide ve Karınca Yuvası dizisinde de benzer karakterleri başarıyla oynayan İlker Ayrık özellikle Geniş Aile içindeki Mürsel karakteri ile adından sıkça söz ettirecek gibi.

Şimdi de www.hayhay.net üzerinde biraz İlker Ayrık hakkında bilgilere yer verelim ;

İLKER AYRIK KİMDİR  ?

1979′da Balıkesir’de dünyaya gelen İlker Ayrık,  Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümünden mezun oldu. 2005-2006 sezonunda, Aykut Taşkın ile birlikte Pervasiz Tiyatro kurdu.

2008-2009 sezonunda Cimri oyunu ile Kent Oyuncuları’na katıldı. Tiyatro aktörlüğünün yanı sıra, 2002′de beri birçok Sinema, Telelevizyon ve Reklam çalışması yaptı.

Rol aldığı tiyatro oyunları : Cimri  , Uçurtmanın Kuyruğu , Sığıntılar , Vişne Bahçesi ,  Oz Büyücüsü 

 Filmografisi : A.R.O.G 2008 , Cesaretin Var mı Aşka , Babam Adam Olacak , Çocuk (film) , Başımın Belası , Kuzey Rüzgarı , Son Osmanlı Yandım Ali , Gizli Patron , Karınca Yuvası , Kadın Her Zaman Haklıdır , Müjgan Bey , Omuz Omuza , Kasabanın İncisi  , Aslı ile Kerem

 

“GENİŞ AİLENİN MÜRSELİ İLKER AYRIK” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir