İlginç Bir Satış Taktiği

Şimdi sizlere İlginç Bir Satış Taktiğinden bahsedeceğim. Satış gerçekleşirse tamamen kendi denediğim bir metodla gerçekleşmiş olacak.

Satışı yapan kişi benim. Satışı yapacağım platform ise gg olarak kısalttığımız gittigidiyor.com.

Ürünüm onlinekanal.com şeklinde güzel bir internet sitesi alan adı yani internet sitesi ismi. Sadece bu ismi satıyorum, Kısaca domain diyoruz internet sitesi isimlerine.

Ürünümü gg’de Domain bölümünde satışa çıkardım ama bu sefer farklı bir taktik denedim. Başlığı belirlerken dikkat çekmesini sağlamak istedim.

Başlığım şöyle oldu ; Kanarya İle Aslan Bir Olur Mu Hiç ?

Bunu yaparak gezinen ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi ve ürünümün sayfasına girmelerini amaçladım. Stış süresi bittiğinde bakacağım acaba kaç ziyaretçi çekmişim diye. Ama şunu belirtmekte fayda var satışını yapacağım domainimin Kanarya veya Aslanla hiçbir ilgisi yok. Burada Gs-Fb rekabetinden yararlanmak istedim. Ayrıca ürün sayfasına da şöyle bir not yazdım “Nasılki Aslan ile Kanarya bir değildir , kaliteli domainle kalitesiz domain de aynı değildir.”

Yani aslında başlık yüzde yüz düşüncemle alakasız da sayılmaz. Bakalım ürünlerim satılacak mı, çok talep görecek mi ?

Ürün sayfamda Diğer satılık domainlerimin de www.sivas.ws/satis.htm adresinde satıldığını belirterek diğer domainlerime de ilgi çekmeye çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir