İnternette Lego Oyunu

Lego oyununu bilmeyeniniz yoktur sanırım. Bir ara Pc oyunu olarak da piyasaya sürülmüştü diye hatırlıyorum. Çeşitli kaynaklarda Legonun Internet versiyonunun çıkarılacağına yönelik yazılar okudum. Bu gelişmeyi de sizlerle paylaşıyorum.

Dünyanın ünlü yap-boz oyuncağının üreten Lego da, internet çağına uyum sağlayarak, yıl sonunda internetten oyun projesini hayata geçireceğini açıkladı.
Müteahhit firma NetDevil’dan Chris Sherland, adı “Lego Univers” olarak belirlenen ve PC sisteminde oynanacak oyunla ilgili olarak, “Oyun, çocuklara ve ebeveynlerine çok tanıdık unsurlar içeriyor” açıklamasında bulundu.

ABD’nin batısındaki Las Vegas’ta düzenlenen elektronik fuarında AFP’ye açıklamalarda bulunan Sherland, Lego Univers’in çocuklar için çok güvenli bir sosyal boyutu olduğunu, aynı zamanda ailelerin de bunu rahatça kontrol edebileceğini kaydetti.

Lego, daha önce de video oyunu olarak oynanabiliyordu, ama Yıldız Savaşları, Indiana Jones ve Batman için uyarlanan oyun, sadece iki kişinin aynı anda oynamasına olanak sağlıyordu. Lego Univers ise aynı anda binlerce kişi tarafından oynanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir