Kemal Belgin’den Diyarbakırspor Tespitleri

Kemal Belgin zaman zaman çok fazla eleştiri yaptığı için eleştiriliyor olsa da genellikle tarafsız yorumlar yapmaya çalıştığı aşikar. Diyarbakırspor taraftarının karıştığı olaylardan sonra da kendi köşesinde iki hafta üst üste yazılar yazarak farklı bir noktaya değindi.

TRT de böyle yaparsa! (18 MART 2010 PERŞEMBE)
Vah ki vah! Pazar gecesi Telelig’de sunucu arkadaş özetle diyor ki; “Diyarbakırspor’un şehrinden kaynaklanan bir özelliği var. Bunun da göz önünde tutulması gerekir…” Yani düşürmeyin diyecek de…
Kocaelispor’un özelliği yok mu, a be kardeşim? Kocaeli bu ülkenin sanayi şehri değil mi? Konya, bu ülkenin Nasreddin Hoca’sının şehri değil mi? Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı Samsun’dan başlatmamış mıydı? Bunlar düşerken neredeydin? Sen, federasyonun profesyonel çalışanı yorumcu kardeş! Federasyon cezayı kesti diyorsun… Hadi canım sen de… Sen de inanmıyorsun ya… İşte koca Türkiye Cumhuriyeti’nin TRT’si… Vah ki vah!

D.Bakırspor’la ilgili kara liste! ( 25 MART 2010 PERŞEMBE)
Eş, dost, futbol hastası arkadaşlarım geçtiğimiz hafta internet sayfalarından bana sundukları “Diyarbakırspor’un ligde kalmasını isteyenler listesi” gerçekten de bu ülkede hâlâ AB standardına ulaşılamamış olması şöyle dursun, yanına bile yaklaşılamadığının açık kanıtı idi. Kimler yoktu ki… Adlarını anmak istemiyorum. Ama şunu bilsinler ki, Diyarbakırspor’un maçlarının lig bitimine kadar malum (!) seyircisine yasaklanması, (İstanbul Belediye maçındaki olay çıkaran 7 kişinin terör örgütüne üye olduğu açıklandı) büyük kıyaktır. Kümede kalırlarsa, ben olsam, federasyona başvurup, gelecek sezon maçların seyircisiz oynanmasını isterim… Kanıt mı? Kocaeli’ndeki sessizlik!
Pardon, unutuyordum, kimisi de 20 takımlı ligden söz edecek kadar ihanet içine girmiş…
İsterseniz 81 takım yapalım, her gün bir lig haftası oynarız, olur biter. Böylece marka değeri de marka olur haaa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir