Kemal Sunal Film Afişleri ve Kostümleri Sergisi

Kemal Sunal Film Afişleri ve Kostümleri Sergisinin açılması haberi çok dikkatimi çekti.

47. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali etkinlikleri kapsamında “Kemal Sunal Film Afişleri ve Kostümleri Sergisi” açıldığına dair okuduğum haber beni bir hayli heyecanlandırdı.

Esasında özellikle Yeşilçam Türk filmlerinin afişlerine meraklıyımdır. Fakat konu Kemal Sunal filmleri olduğunda bu merak biraz daha artıyor. Halkımızın büyük bir kısmı gibi ben de Kemal Sunal filmlerine özel bir ilgi duyuyorum.

Kemal Sunal filmlerinin afişlerinin ve kostümlerinin sergi halinde sunulması gerçekten çok güzel bir düşüncenin ürünü diye düşünüyorum. İmkanım olsa o sergiyi görmek ve gezmek isterdim.

Bu arada Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal’ın serginin açılışında  “Babam işine ne kadar saygı duymuş ki kostümlerini zarar gelmeden o kadar yıl saklayabilmiş. Ben ilk gördüğümde çok şaşırmıştım. Sanki bunların böyle olmasını istemiş. Anılarına, işine, mesleğine saygısı benim de işime dört elle sarılmama daha çok yardımcı oluyor” şeklindeki ifadeleri de Kemal Sunal kostümlerinin yıpranmadan kaldığını gösteriyor. O kostümleri o haliyle görmek iyi olurdu. Umarım farklı şehirlere taşınır bu sergi..

“Kemal Sunal Film Afişleri ve Kostümleri Sergisi” üzerine bir yorum

  1. merhaba bende tezimde Kemal SUNAL film afişlerini tekrardan yorumluycam fakat yüksek çözünürlükteki resimlerini bulamıyorum. Nerden bulabilirim.Bu sergiyi kim açmış biliyormusunuz ordan belki ulaşabilirim.Yardımcı olursanız çok sevinirm. Teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir