KİTAP ALIŞVERİŞ SİTELERİ

Biraz geç de olsa internette yayın yapan Kitap alışveriş siteleri hakkındaki yazımızı paylaşıyoruz.

Kitapkaynagi.com : Gerçekten kaliteli eserlerin olduğu güzel bir kitap alışveriş sitesi.

Kitapyurdu.com : En tanınmış sitelerden bir tanesi. Bir keresinde 12 Haziran tarihinde doğum günüm nedeniyle yapacağım alışverişten kargo ücreti alınmayacağını belirten bir mail göndermişlerdi ve ben de 1 ve 2 tl değerinde 15 – 20 kitap almıştım. Gerçekten kargo ücreti ödemedim ve güzel bir şekilde kolilenmiş olarak gönderdiler. Ayrıca kitaplar da gerçekten fiyat olarak iyiydi. O açıdan kitapyurdu.com hakkında olumlu düşüncelere sahibim. Bazı yerlerde fiyat olarak pahalı bulunduğuna dair şeyler okudum ama gerçekten uygun kitaplar da çok. Hatta daha 11 Haziran 2009’da yine doğum günüm nedeniyle kargo ücreti ödemeden üç tane kitabı 7 tl’ye aldım. Kitaplar şöyle ; Ahmet Hikmet Müftüoğlu – Çağlayanlar, Vecdi Bürün – Eyüp , Vecdi Bürün – Peyami Safa ile 25. Yıl..

Kitapalemi.com : Kitapalemi.com üzerinden de alışveriş yapmıştım siparişin gelmesi biraz gecikti ve bir iki eseri tedarik edemediler ama yine de diğer kitaplar elime ulaştı. Bu sitede galiba puan ile alışveriş alma gibi bir özellik vardı. Bilmiyorum devam ediyor mu ?

Kitapdostu.com :  Yeni çıkan kitapların flaş olarak duyurulduğu bir site. Anında destek uygulaması güzel bir uygulama.

Netkitap.com : Sade ve güzel bir tasarımı olan bir site. Sitede güzel bir program var ; Yeni Çıkanlar. Yeni Çıkanlar programı yeni eklenen kitapları masaüstünüzde görme fırsatı veriyor. 1 tl , 2 tl , 3 tl gibi gruplamalar da işe yarıyor.

Pandora.com.tr : Üniversite kitapları ve İngilizce kitaplar ağırlıkta satış yapan bir kitap alışveriş sitesi.

Kitapyeri.com : Satın aldıkça puan kazanıp hediye çekine çevirebiliyorsunuz.

Tumkitaplar.com : Her siparişte bir adet kitap hediye varmış. HEDİYE kitabı da siz belirliyormuşsunuz.

siyasalkitap.com : Sörf yaparken fark ettiğim ve sadece siyasal kitapların satışının yapıldığı ve yorumların da olduğu bir sayfa.

Diğerleri :  Kitapdenizi.com , Kitapambari.com , Ohiyesa.com , kitapadresi.com , kitapvadisi.com , nadirkitap.com ,  kitapstore.com , yenisayfa.com , kulturtv.com.tr , tusul.com ,

Bunların haricinde bazı kitap siteleri veya kitaplarla ilgili bilgi kaynakları şunlar ;

http://www.kaynakkulturmerkezi.com/

http://ekitap.kulturturizm.gov.tr/

http://www.seyyarkitap.com

http://www.kitapyurdum.com/

www.altkitap.com

Tabi bu internet sitelerinin hakkında tamamen kendi deneyimlerime sahip değilim. Bu yazıyı netteki araştırmamla hazırladım. Sizlere alışveriş yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir