KOLAY TATLILAR

Hayhay.net üzerinde her ne kadar sıklıkla yemek, mutfak konularına yer vermiyor olsak ta zaman zaman küçük değişiklikler yapıyoruz. Kolay tatlılar konusunu yazma nedenime gelince geçtiğimiz günlerde Protiferol yapılışının oldukça zor olduğunu öğrenmem ile oldu diyebilirim.

Ben de acaba hangi tatlılar kolay yapılabilir diye düşündüm. Kolay tarifi olan birkaç tatlıyı buraya almayı uygun gördüm.

İlk olarak KOLAY EKLER tarifini ele alabiliriz. Ekler bildiğiniz gibi çikolata kaplamalı ve içi kremalı olan bir tatlı. Oldukça güzel ve kolay bir tatlı.
Krem şantinin paketinin üzerinde yazılı olduğu gibi hazırlanması ve Kedidili bisküvilerinin süte batırarak ıslatılması sonucunda dış yüzleri tabağa değecek şekilde servis tabağına yerleştirilmesiyle. ve üzerlerine krem şantinin paylaştırılmasıyla kalan bisküvilerin de süte batırılıp krem şantinin üzerine yerleştirilmesiyle kolayca yapılabilir. Çikolatası da benmari usulü eritilerek tabiki.

Kısaca 16 adet kedidili bisküvi, 1 paket krem şanti, süt ve çikolata ile kolayca EKLER tatlısı yapılabilir.

Tabi ben çikolatalı , sütlü tatlıları daha çok seviyorum ama mesela kolay bir şekilde yapılan REVANİ tatlısını da sizlere tavsiye edebilirim. Yumurta, yoğurt, şeker, kabartma tozu ve unun karıştırılıp, pişirilmesi ve şerbetlenmesiyle güzel REVANİ tatlısı yapılabilir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Eğer siz de bu tatlıları yapmanın neresi kolay diyorsanız benim gibisiniz diye bilirim. Söylemesi kolay ama tahminim yapması da birçok kişi için kolaydır.

“KOLAY TATLILAR” üzerine bir yorum

 1. arkadaşlar çok güzel görünüyo arkadaşımın ablası yapmış çok güzelmiş herkes yapsın <3
  <3
  <3
  <3
  <3
  <3
  <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir