Kpss 2010 Branş Sıralaması Olacak Mı ?

Geçtiğimiz yıl Kpss 2009 sonrasında branş sıralamasıyla ilgili beklentileri yazmıştık.

Bu konuya branş bazında sıralamaların açıklanmasını isteyen adaylardan katılım olmuştu. Aynı geçtiğimiz yıl olduğu gibi adaylar bu yıl da branş bazında sıralamalarını öğrenmek istiyorlar.

Tabi bu sene aday sayısı da arttı ve ayrıca Kopya skandalı nedeniyle adaylar tereddütler yaşadılar. Bu nedenle herkes merakla branş bazında sıralama bekliyor.

 

Bakalım Ösym bu konuda bir çalışma yapacak mı ?

Ösym’nin bir çalışma yapıp yapmayacağını veya ne zaman yapacağını bilemeyiz ama şu bir gerçek ki Kpss her sene daha da zorlaşıyor ve diğer sınavlardan çok farklı bir sektör haline geliyor. Bu sınav hem adaylar üzerinde hem de öğretmen yetiştirme , memur yetiştirme sistemi üzerinde ciddi soru işaretlerine neden oluyor.

Çünkü her sene mezun sayısı artmasına rağmen alınanların sayısı aynı kalmakta ya da azalmakta. Artma olması ise bazı branşlarda nadiren olmaktadır. Haliyle bu durum adayları kara kara düşündürüyor.

Daha önce de www.hayhay.net üzerinde değindiğimiz gibi bu sene Kopya olayı ve sorulardaki zorluluk ayrıca adaylara göre tutarsızlık  da ciddi endişelere neden oldu. Şimdi adaylar branşlarındaki sıralamalarını merak ediyorlar.

Değerli arkadaşlar ayrıca bundan böyle hayhay.net sitemizde oluşturacağımız bir forumda Kpss bölümüne de yer vereceğiz. Böylece gerekli paylaşımları yapmanızı ve yararlanmanızı sağlayacağız.

Ayrıca KPSS ile ilgili bütün bilgileri içerecek www.sanalkpss.com sitesi de çok yakın bir tarihte hizmete açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir