Lc Waikiki’den Mail Geldi

Lc Waikiki
Lc Waikiki

Maillerime bakayım diye posta kutumu bir açtım yeni bir mail. Baktım Lc Waikiki firmasından gelmiş. Birilerinin Kötü Emellerine Bilmeden Alet Olma başlığını taşıyan bu mail firmayla ilgili ortaya atılan iddiaların asılsız olduğuna dair bilgiler içeriyor. Firmanın internet sitesine girdiğime aynı tarzda bir uyarı görüyoruz.

Metnin son paragrafı dikkatimi çekti. Şöyle deniliyor ; “Milli, manevi değerlerimize ve ülkemizin birlik ve bütünlüğüne en az senin kadar duyarlı olan ve bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen LC Waikiki markamız hakkında, halkımızın milli duyguları istismar edilerek oynanan bu kirli oyunu, tersine çevirebilmek için, markana sahip çık ve bu mesajı arkadaşlarına, üye olduğun forumlara ve mail gruplarına ileterek yayılmasını sağla.”

Bu paragraf hariç yazının tamamı ise şöyle ;

İnternet ortamında, ateş olmayan yerden de duman çıkartılabileceğini bilerek;
Provokatif amaçla veya başarıyı çekememe nedeni ile hazırlanıp internet ortamında yayılmak istenen haber veya bilgilerin doğruluğunu araştırmadan inanma.
İnterneti doğru veya yanlış olduğu belirli olmayan bilgileri yayıp, birilerinin günahını almak için kullanmak yerine, onu asıl amacına uygun olarak, gelen bilginin doğruluğunu araştırmak için kullan.
Farkında olmadan bir firmaya iftira atmaktan dolayı, açılabilecek yüklü tazminat davaları ile karşılaşmamak için, amacı ve kaynağı belli olmayan bir bilgiyi yaymanın riskini iyi düşün.
İleride aldatılmışlık ve suçluluk duygusu yaşamamak için, başkalarına iletilmek üzere tarafına gönderilen bir bilgiyi iletmeden önce, sana bu bilgiyi iletene dönüp, kaynağını ve delilini sor.
Vizyonu, bir Türk markasını dünya markası yapmak, misyonu ise, ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmak olan ve ülkemizin kendi sektöründe en çok vergi ödeyen, en çok istihdam sağlayan ve en çok sosyal yardım yapan markasına, birilerinin oyununa gelerek en büyük kötülüğü yapma, bindiğin dalı kesme.
LC Waikiki markamızın sahibi olan Tema Holding A.Ş.’in ortaklık yapısı hakkındaki bilgilere; lcwaikiki.com  internet sitesinden, İstanbul Ticaret Odası internet sitesinin (ito.org.tr) bilgi bankası bölümünden, sektörün önde gelen iş adamlarından, resmi kurumlardan ve LC Waikiki mağazalarından ulaşılabilir.
Milli, manevi değerlerimize ve ülkemizin birlik ve bütünlüğüne en az senin kadar duyarlı olan ve bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen LC Waikiki markamız hakkında, halkımızın milli duyguları istismar edilerek oynanan bu kirli oyunu, tersine çevirebilmek için, markana sahip çık ve bu mesajı arkadaşlarına, üye olduğun forumlara ve mail gruplarına ileterek yayılmasını sağla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir