Murat ile Nazlı Filmi

Murat İle Nazlı Filmi eski Türk Sineması denilince aklıma gelen en önemli filmlerden birisidir.

Bu yazımızda Murat ile Nazlı Filmi hakkında kısa bilgiler vermeye çalışalım.

Film Köy ağasının düşmanı olan bir ailenin oğlunun  ( Cüneyt Arkın ) , ağanın kızıyla ( Fatma Girik ) yaşadığı umutsuz aşkı konu alıyor. Gerçekten sürükleyici bir hikayeye sahip filmin müziği ise uzun zaman arayıp bulamadığım mükemmel bir müzik. Hatta şu anda bu müziği dinlemek için video paylaşım sitelerinde Murat ile Nazlı filmiyle ilgili bölümlere girip zaman zaman müziği dinlerim. Henüz müziği tek olarak indirme fırsatı bulamadım.

Filmin son sahnelerinde uzun yıllar ardından karşılaşan Murat ile Nazlı’nın tam karşılaşma sahnesinde müziğin aniden girmesi ve oyuncuların performası dört dörtlük.

Filmin Yönetmeni ; Memduh Ün ve Senaryo Yazarı ;  Duygu Sağıroğlu . Gerçekten çok başarılı bir senaryo. Doktor Murat performansıyla Cüneyt Arkın ve Nazlı karakteriyle Fatma Girik çok başarılı bir performans ortaya koymuşlar. Filmde Murat ve Nazlı’nın oğlu olan Doğan karakterini ise başarılı oyuncu Aytaç Arman canlandırmış. Şu ana kadar izlemeyenler için mutlaka izlenmesi gereken bir filmi  diye düşünüyorum. Sayfa altında yorumlar yapabilirsiniz. Ayrıca film müziğini temin edebilinler de yazarlarsa konuya ekleme yapabiliriz.

Filmi izlemek için youtube üzerindeki veya video.google.com üzerindeki videolara bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir