Office 2010 Ücretsiz Mi ?

Cnetturkiye üzerinde Office 2010 sürümüyle ilgili önemli bir yazı okudum.

Microsoft’un ücretsiz Office hakkında yaptığı açıklamadan bahsedilen haberde şu anda Beta sürümü yayınlanmış olan Office 2010’un tam sürümü piyasaya çıktığında Word ve Excel’i de içinde barındıran Office 2010 Starter sürümünün ücretsiz olarak kullanılabileceği belirtilmiş.  

Öncelikle bu sürümde her 45 saniyede bir değişen reklam alanı bulunacak. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre bu reklam alanlarında gösterilecek reklamlar hiç bir şekilde kullanıcıdan bir bilgi çekilerek yönlendirilmeyecek.

Ayrıca Office 2010 Starter’da PowerPoint programı da bulunmayacakmış. Word ile çalışırken makrolar kullanılamayacak, otomatik tablolama yapılamayacak, metne yorum eklenemeyecek (başkasının eklediği yorumlar görülebilecek). Excel’de ise girilen değerler grafiğe dönüştürülemeyecek.

Şu aralar yeni bir bilgisayar satın aldığımızda içinde genellikle Office 2007’nin 60 günlük deneme sürümü bulunuyor. Office 2010 Starter ile Microsoft’un hedefi ise piyasaya sürülen yeni bilgisayarların %80’inde Office 2010 Starter sürümünü sunmak.

Bakalım Office 2010 ne gibi gelişmelerle gelecek ve nasıl karşılanacak ?  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir