Online Satış

Elinizdeki ürünleri internet üzerinden online olarak satışa çıkarmak iyi bir fikir aslında. Ama henüz ülkemizde yaygın olarak kullanılıyormu derseniz soru işareti ?

Ben özellikle elimde bulunan ürünleri genellikle tek olarak satma ihtiyacı hissediyorum zaman zaman. Genellikle internet web işleriyle ilgili ürünler oluyor bunlar.

Mesela elimde bulunan alan adlarını genellikle ilgili forumlarda ilan vererek, gittigidiyor veya sahibinden gibi sitelerde satmaya çalışıyorum. Ama bunlar da yeterli olmazsa ilgilenen kişiler elimdeki alan adlarını www.sivas.ws/satis.htm adresindeki listemde görebiliyorlar.

Benim meselem böyle ama düşündüğüm zaman genel olarak üretim yapan veya ürünlerini değişik noktalara etkili ve hızlı bir şekilde ulaştırmak isteyen insanlar acaba neler yapıyor diye merak ediyorum. Çünkü tedarik siteleri, firma rehberleri çok olmasına rağmen henüz online satış konusunda insanların ihtiyaçlarına cevap verecek sayıda fazla alternatif bulunmuyor.

Bu nedenle ülkemizde online satış noktasında çok sayıda proje ortaya çıkmalı diye düşünüyorum. Üretim yapan esnafların da web ve e-ticaret platformunda yer almaları gerektiğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir