Plesk Panel, Cpanel ve Direct Admin Panel Girişleri

Web sitesi sahipleri için kolaylık olacağını düşündüğümüz bir paylaşım yapmak istedik. Veritabanı , PhpmyAdmin, site yedekleri , ftp ve mail hesapları gibi birçok özelliği yönetmemizi sağlayan hosting panellerinden Plesk, Cpanel ve Direct Admin panel girişlerinin nasıl yapılacağına değinelim.

Örnek olarak sitemiz hayhay.net olsun. Hayhay.net domainin arkasına getireceğimiz rakamlarla çeşitli panellerde nasıl giriş yaptığımızı görelim.

CPANEL GİRİŞİ : Eğer kullandığımız panel Cpanel ise hayhay.net:2082 adresini yazarak  giriş sayfasına gelir ve karşımıza gelen sayfada ise kullanıcı adımızı ve şifremizi yazarak gireriz.

Direct Admin Panel Girişi : Eğer kullandığımız panel Direct Admin panel ise hayhay.net:2222 adresini yazarak  giriş sayfasına gelir ve karşımıza gelen sayfada ise kullanıcı adımızı ve şifremizi yazarak gireriz.

Plesk Panel Girişi : Eğer kullandığımız panel PleskPanel ise hayhay.net:8443 adresini yazarak  giriş sayfasına gelir ve karşımıza gelen sayfada ise kullanıcı adımızı ve şifremizi yazarak gireriz.

Whm girişlerinde ise örnek olarak hayhay.net:2086 şeklinde giriş yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir