PTT 1. Lig

Geçtiğimiz sezon Bank Asya’nın sponsorluğunun sona ermesinin ardından TFF 1. Lig’in yeni sponsorunun ve yeni isminin ne olacağı merak ediliyordu. Anlaşılan o ki TFF 1. Lig için yeni sponsor ve yeni isim bulunmuş.

TFF’nin 1. Lig’in ismi için PTT Genel Müdürlüğü ile isim anlaşması yaptığı yönündeki haberler özellikle internette yer bulduktan sonra konuyu www.hayhay.net üzerinde de değerlendirmek istedik.

Öncelikle haber henüz tam anlamıyla kesinlik kazanmadığı için ve resmi imzalar  basın ile kamuoyuna duyurulmadığı için konu hakkında çok kesin ifadeler kullanmamak lazım. Yalnız bilinen bir gerçek Türkiye’de özellikle alt liglerin çok daha fazla desteklenmesi gerektiğidir. Özellikle Bank Asya gibi iddianın ve heyecanın çok olduğu ve Süper Lig’e en yakın kademede bulunan bir futbol liginin desteklenmesi çok daha fazla önemlidir diye düşünüyoruz.

Üst liglerin beslenmesi, yeni yeteneklerin ortaya çıkarılması için 1. Lig çok önemli ve bu ligin seyir zevkini, kalitesini, niteliğini arttırabilecek en uygun destek yollarından birisi de sponsorluk konusuydu. Ülkemizde son yıllarda sponsorluk konusunda ciddi aşamalar katedildi. Özellikle futbolda bunun canlı örneklerini gördük. Tff 1. Lig’de Bank Asya sponsorluğu bunun güzel bir örneğiydi. Hatta belki Bank Asya markası bu ligin isminin önüne o kadar yapıştı ki ligin yeni ismine alışmak birçok kişi için zor gelebilir. Bakalım yeni ismiyle Ptt 1. Lig’de önümüzdeki dönemde neler olacak ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir