Sayın Bakanım Tv Dizisi

Televizyonda 2004 yılında ilginç bir proje olarak gösterime girmişti Sayın Bakanım Tv dizisi..

Benim de oldukça dikkatimi çeken ve hoşuma giden bir projeydi aslında. Fakat televizyonda fazla uzun ömürlü olmadı bu proje. O zaman için de bu projenin dışarıdan devşirilen bir proje olduğunu duymuştum ama 2010 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde dizi bir anda aklıma gelince yaptığım kısa araştırmada gördüğüm kadarıyla 2004 yılında Atv kanalında gösterilmiş bu dizi ve İngilizler’in ünlü sit-com klasiği “Yes Minister”ın MedYapım tarafından hazırlanan yerli versiyonuymuş..

Dizi yanılmıyorsam 10 – 13 bölüm kadar yayında kalmıştı. Haluk Bilginer’i Tatlı Hayat dizisindeki gibi başarılı bulmuştum. Yanılmıyorsam Haluk Bilginer dizide müsteşar rolünü canlandırıyordu. Bakan ise Kenan Işık idi. Haldun Dormen ve Ali Sunal gibi isimler de bu dizinin kadrosunda yer alıyorlardı.

Konusu gerçekten komik olan bir diziydi. Zaten kaynak siyaset olunca komedi için malzeme çok oluyor. Siyasette işlerin nasıl yürüdüğünü ve siyasetçilerin durumlarını komik bir şekilde dile getiren bu dizinin en azından tekrarının yayınlanmasını veya tekrar çekilmesini gerçekten çok isterim.

“Sayın Bakanım Tv Dizisi” üzerine bir yorum

  1. Bu diziyi çok izlemek istiyorum. Ama bir türlü bulamıyorum. Hiç bir sitede bu dizinin bölümleri yok. Niçin kimse yayınlamıyor. Bunu bulamıyoruz.. Gerçektende izlemek istiyoruz. Bilen biri varsa bana bu filmin sitesini yani linkini mail le bildirebilir mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir