Serin Minder : Sermin

Serin Minder kelimesi ve haliyle Serin Minder’in kısaltması Sermin kelimesi sizler için belki de ilk anda bir anlam ifade etmiyor, belki de bunu ilk defa duyuyorsunuz. O halde buyrun sizlerle birlikte güzel bir girişimcilik örneği sunacağına inandığım Sermin’i öğrenelim.

Aslında SERMİN yani Serin Minder’i internette haberlere bakarken öğrendim. Haberlerde  “İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi Fatih Koçak’ın tasarladığı, Elis Promosyon tarafından piyasaya sürülen ve “Sermin” adı verilen “serin minder” nem ve sıcağın etkisiyle ortaya çıkan terleme şikayetlerine çözüm üretiyor” deniliyordu.

Gerçekten hoşuma gitti bu haber. Haberin devamında ürünle ilgili şu bilgilere yer verilmiş ;  “Pil,  elektrik  ve harici bir kabloya ihtiyaç duyulmaksızın ürün kullanılabilir. İçindeki özel sıvı sayesinde 40 derece sıcaklıkta bile serinlik sağlıyor. Belli bir kullanımdan sonra ürünü herhangi bir yerde 1 saat gölgede bekletmeniz yeterli. Tekrar vücudunuzu serin tutmaya devam ediyor” dedi.

Aslında toplumun ihtiyaçlarına yönelik bir çok farklı ürünün ülkemizde icat edilip , bulunması gerçekten sevindirici bir gelişme. Bu tarz haberlerle karşılaşmak bizleri oldukça umutlandırıyor. Umarım bu haberlerin devamı gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir