SERVET LİVERPOOL’A MI GİDİYOR ?

Galatasaray’ın milli futbolcusu Servet Çetin’i Avrupa’nın ünlü kulüplerinin takip ettiğine dair haberleri görmüşsünüzdür mutlaka. Sivasspor’dan geldikten sonra Galatasaray’da da aynı başarıyı tekrarlayan ve kendini daha da geliştiren Servet’in Avrupa kulüpleri tarafından farkedilmesi ve büyük bir takıma gitmesi Türk futbolu adına sevindirici bir gelişme olabilir.

Fakat ne yalan söyleyeyim ben henüz bu tarz haberlere inanamıyorum. Çünkü Avrupa’daki futbola bakıldığında ve bizim futbolcuları gördüğümüzde kafamda soru işaretleri beliriyor. Bir de buna transfer döneminde medyada çıkan sallamasyon haberleri ilave edecek olursak nedense bu tarz haberlere inanamıyorum.

Servet aslında son dönemde gerçekten gelişme gösteren bir oyuncu. Fenerbahçe macerasından sonra ben de dahil herkes Servet’in kaybolacağını düşünürken Sivasspor’da gerçekten iyi bir ivme yakaladı. Bu arada Bilica’yı da sayarsak Sivasspor’un da galiba defans oyuncusu çıkarmak gibi bir misyon üstlendiğini farkettim. Neyse konumuz Servet olduğuna göre Servet’in Galatasaray’a gelmesi de olaylı idi ama şampiyonlukta ve başarılarda gösterdiği katkı kısa sürede onu yukarılara taşıdı. Sene başında Marsilya’ya transferi son noktaya gelmişken transfer yattı. Ama bakalım bu sefer tutacak mı ?

Şimdiki rivayet şöyle ; İngilizlerin ünlü takımı Liverpool’un gündeminde olan Servet Çetin’i ayrıca Arsenal, Lyon ve Bayer Munih’in de izliyormuş.

Hatta söylenenler doğruysa Servet için henüz resmi bir teklif almadıklarını söyleyen Halis, “Liverpool, Servet ile ilgilendiğini kendi açıkladı” demiş. Tuncay’ın da İngiltere’de Stoke City gibi bir takımda forma bulmakta zorlandığını düşünecek olursak bakalım Servet Ada’ya gidecek mi ? Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir