Sessizce – Cengiz Kurtoğlu

Cengiz Kurtoğlu, uzun süren sessizliğini, “Sessizce” albümüyle bozarak, dört yıl aradan sonra hayranlarının ve müzikseverlerinin karşısına çıkıyor.

1984 yılında “Sen Sözden Anlamaz Mısın” albümüyle profesyonel müzik yaşantısına başlayan Cengiz Kurtoğlu, “Sessizce” adını verdiği albümünde, birçok değerli müzisyen ve sanatçı ile birlikte çalıştı.

Sessizce albümünde Bedirhan Gökçe “Geceler” adlı şarkıda okuduğu şiiriyle, Hakan Altun söz ve bestesi kendisine ait olan “İtiraf Ediyorum” ve “Geceler”in sözleriyle, yine “Hançer” adlı eserinin bestesiyle, hem verdiği eserleri hem de albümün Müzik Direktörlüğünü yaparak, Kurtoğlu’na destek olmuşlar. Albümde Aşkın Tuna, Taner İşçi, Taner Kalkuloğlu, Erkan Ocaklı, Hacı Kahveci, Ali Kaya Aydın eserlerini görmek mümkün.

Sanatçının oğlu Orçun Bora Kurdoğlu, albüme ismini veren “Sessizce” adlı şarkının sözlerini yazdı ve besteledi.

Albümün ilk klip parçası ise Yıldız Tilbe’deni bildiğimiz “Ummadığım Anda” şarkısı.  

Yine; sanatçının klasikleşmiş eserlerinden olan, 1987’de “YILLARIM” adlı albümünde okumuş olduğu, sözleri Kemal Yarbaykoç’a bestesi Ali İhsan Kısaç’a ait olan “Aşığım Aşık” eseri yeni düzenlemesiyle albümde yer alan, diğer sevilen eserlerden. Yani Cengiz Kurtoğlu bu albümde eski şarkılarına da yer vermiş.

“Çayır Biçerim” ve “Karayemiş Dibine” adlı parçalar Karadeniz Müziğinin güzel eserlerinden olmakla birlikte, sanatçı “Çayır Biçerim” şarkısının bir bölümünü Lazca olarak seslendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir