Sivasspor – Beşiktaş 29 Kasım 2009 Pazar

Az önce Beşiktaş’ın Manchester United ile oynadığı maç sonuçlandı ve bir önceki yazımda da belirttiğim gibi Beşiktaş bir tarih yazdı. Hazır değinmişken Ertem Şener’in maç anlatımında yaptığı gaf ile ilgili kaleme aldığım yazıyı okumanızı da tavsiye ederim. Evet Beşiktaş gerçekten büyük bir zafer kazandı. Benim gözüm de hemen fikstüre takıldı. Ve bu haftaki Sivasspor-Beşiktaş maçı dikkatimi çekti.

Manchester galibiyeti sonrasında Beşiktaş’ın deplasmanda Sivasspor ile oynayacağı maç bence çok ilginç bir maç olacak. Sivasspor iki yıl gerçekten Süper ligde fırtınalar estirmişti ve taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmıştı. Fakat bu sezon şu ana kadar tam bir hayal kırıklığı içindeler. Şiddetle puan arıyorlar.

Beşiktaş ise kötü başladığı sezonda üst üste seri galibiyetlerle bir anda büyük bir form grafiği yakaladı ve arka arkaya Fenerbahçe ve Manchester galibiyetleriyle bu seriyi taçlandırdı.

Şimdi aklımda bir soru var. Acaba Beşiktaş , Manchseter maçından sonraki yorgunluk ve rehavetle Sivas’a kaybeder mi ? Çünkü Sivasspor da çok hırslı olacak ve iki takım arasındaki maçlarda Sivasspor’un Beşiktaş’a ters gelen bir takım olduğunu söylememiz mümkün.

Ben bu maçı ilgiyle takip edeceğim. Zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. Bakalım neler olacak? Bekleyelim görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir